Merhaba

1995 yılında Türkiye'deki ilk "ilköğretim okulu" olarak eğitim – öğretime başlayan okulumuz, kurulduğu tarihten bu yana, bilgi işlemeyi içselleştiren ve yetenekleri geliştiren özgün eğitim modeliyle öğretmen ve öğrencisine özgür öğrenme ortamları sunuyor; akademik başarısı yüksek, etik ve estetik değerlere sahip, bilgi ve yeteneklerini kullanarak yaşam boyu öğrenen, çağına karşı sorumlu, çağdaş bireyler yetiştiriyor.Etkinliklerimiz

Projelerimiz ve Başarılarımız

Veli ve Öğrencilerimizin Görüşleri

5-C SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ BORA BASMACI'NIN VELİSİ DİDEM BASMACI

Irmak Okulları ile tanışmamız 2016 – 2017 eğitim yılında oldu. Türkiye’nin köklü ve iyi bir okulunda başarılı bir şekilde eğitimimize devam ederken çocuklarımızın yoğun bir baskı ve stres altında ülkemizin bir gerçeği olan

TEOG sınavına hazırlanmalarının doğru olmadığına karar verdik. Onların çocukluklarını yaşayarak okuyacakları, hayal güçlerini özgürce kullanacakları, etkinlik ve gezilerden yoksun kalmadan sosyal anlamda da eğitim alabilecekleri ve en önemlisi, akademik anlamda da dolu olan bir okul arayışına girdik ve Irmak ile görüşmek istedik. Evimize çok yakın olması, sahil kenarında, deniz havasını soluyan bir okul olması da bizi cezbeden önemli faktörlerdi.

Oğullarımız, her ne kadar okul değiştirme sürecinde birazcık stres yapmış olsalar da oryantasyonun ilk gününün akşamında eve çok mutlu gelmişlerdi. 2. sınıfa geçen oğlum, ikinci günün akşamında “Anne, ben seneye de bu okula gelebilir miyim?” diye sormuştu.

Bu sene 2. sınıf öğrencisi olan küçük oğlum Doruk ve 5. sınıf öğrencisi olan Bora, şu anda Irmak Okullarında hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda çok mutlu bir şekilde eğitimlerine devam ediyorlar. Irmak okullarına kendi kategorisinde müfredat olarak ileride ve oldukça iyi bir okuldan geçiş yaptığımız için tek endişem, ileride çocuklarımın sıkılıp sıkılmayacakları idi. Fakat Irmak Okulları bizi eğitim sistemi ile yanılttı. Ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı bu süreçte bize kanıtladı. Butik okul olduğundan ilkokulundan lisesine kadar her sınıf seviyesinde sadece üçer şube var. Beni en etkileyen noktalardan biri de bu olmuştu.

Aynı zamanda gerek veli, gerek öğrenci olarak öğretmenlerle ve yöneticilerle çok rahat bir şekilde iletişime geçebiliyorsunuz ve sorularınıza anında çözümle dönülüyor. Sürekli mail atılan bültenler ile her şeyden haberdar olabiliyorsunuz. Sık sık yapılan seminerlerle her zaman kendinize katacak bir şey bulabiliyorsunuz.

En güzeli de ne biliyor musunuz? Çocuklarım akademik yönden doldurulurken tenis derslerinden, basketbol antrenmanlarından, gitar derslerinden, gezilerden, tiyatrodan vb. hiçbir sosyal etkinlikten geri kalmıyor. Etütler, okul saatleri içine yerleştirildiği için zaman sıkıntısı yaşanmıyor, çocukları okuldan almak yük olmuyor.

Irmak’a girdiğimizden beri yoğun bir sosyal faaliyet içindeyiz ki bu da en önem verdiğimiz konulardan biriydi. Büyük oğlum klasik gitar çalarken müzik hocasının da yönlendirmesiyle şu anda ekstra olarak elektrogitar da çalmaya başladı. Aynı zamanda basketbol takımında da yer alarak önemli bir başarı kazanmıştı. Okul basketbol takımı bu sene yine yıldız okul takımları arasında yerini alacak.

Özellikle küçük oğlumun görünce çok mutlu olduğu minik futbol sahası ve oyun parkı bile bu sıcak aile ortamını bize yaşatıyor. Katıldığımız ve bozulmasını istemediğimiz bu güzel Irmak Ailesi içinde, öğretmen ve yönetici kadrosu ile sonuna kadar devam edip çok başarılı sonuçlarla “BİZ IRMAK MEZUNUYUZ” diyeceğimiz o güzel günleri görmeyi diliyorum.

Şunu da yazmadan geçmeyeceğim: Bana tekrardan kitap okuma sevgimi geri kazandıran ve mutlu olmama vesile olan velinin, öğretmenin, yöneticilerin de yer aldığı sıcacık ortamıyla her ay toplanıp okuduğumuz ortak bir kitabı değerlendirdiğimiz Sevgili Eleştirel Okuma Kulübü’nü kuranlara, bizlerin bu ortama girmesine olanak sağlayanlara da binlerce kere teşekkürler…

Kısa zamanda bahsedecek o kadar güzel şey birikti ki aslında… Teşekkür edecek o kadar değerli insan var ki…

Küçük okulumuzun, büyük ailesi içine girmiş olmaktan mutluluk duyuyor, çocuklarımızı güler yüzleri ve sıcak kalpleri ile Atatürkçü, çevreci, sosyal sorumluluğa önem veren, öğrencilerini özgüveni yüksek, kendilerini özgürce ifade edebilen, yaratıcı, sosyal, başarılı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmeyi ilke edinmiş siz değerli IRMAK KADROSUNA yürekten teşekkür ediyorum.

                                                         

Sevgi ve saygılarımla,

8 A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ SELİN UYSAL'IN VELİSİ AYLİN UYSAL

Irmak Ailesine ne yazık ki çok geç, ancak kızımız 8. sınıfa geldiğinde katıldık. Irmak bizim için sıcak, kucaklayıcı bir yuva; Atatürk inkılaplarına, ülkemizin değerlerine sahip çıkan, her konuda çocukları güncel konularda aydınlatan, çocuklara okulu sevdirirken ilkeli duruşundan da taviz vermeyen bir okul… Okulumuzu çok sevdik. Kızımız artık eğitimine Irmak Lisesinde devam etmek istiyor.

Saygılar…

Aylin Uysal

DAMLA US

Irmak Ailesi nin bir üyesi olduğumda sadece altı yaşındaydım. Şimdi avucumun içi gibi bildiğim o kampüs devasa bir labirentti sanki benim için. Lisedeki öğrencileri görür, o sınıflara girebilmek için bir o kadar daha yaşamam gerektiğini fark edip iç çekerdim. Şimdi geriye bakıyorum ve hayret ediyorum, zaman gerçekten ne kadar da hızlı geçiyormuş. Her yıl sınıflarımızın bir üst kata çıkmasıyla, hatta yedinci sınıftayken sınıfımızın lise binasına geçişiyle duyduğumuz o heyecan ve mutluluk şimdi çok farklı bir tebessüm oluşturuyor yüzümde. Ortaokulun bitişiyle o zor radikal kararların verilişinde Irmak Ailesi nden gördüğüm desteği hiç bir yazıya sığdıramam muhtemelen. Bir yandan kafamda tarttığım sayısız okul ve ihtimal, bir yandan Irmak tan ayrılmayı istemeyişim derken, okulun başlamasına iki hafta kala bile hala okulum hakkında kesin bir kararım yoktu. Sonrasında Irmak ta kalarak hayatımı değiştirecek muhteşem bir fırsat elde ettim Cranbrook. Dokuzuncu sınıfı Irmak ta bitirdikten sonra Irmak sayesinde kardeş okulumuz olan Cranbrook a geldim. Şu an Michigan daki altıncı ayımı geçiriyorum ve beni bu kadar geliştiren ve olgunlaştıran bir başka deneyimimin olmadığından eminim. Kendi dilimden, kültürümden, okulumdan, ailemden, ülkemden ve arkadaşlarımdan uzak geçmekte olan bu yıl, gerçekten hem çok zorlayıcı hem de bir o kadar da güzel geçiyor. Irmak ta aldığım temel sayesinde hem derslerimde hem de müzik, voleybol gibi sosyal aktivitelerde kendimi gösterebiliyorum ve tabi ki bu beni çok mutlu ediyor. Tüm Irmak Ailesi ne bana bu imkanı verdikleri ve de bu yolda önümü açtıkları için çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki Türkiye ziyaretimde görüşmek üzere..

 

2014 ÖZEL IRMAK ORTAOKULU MEZUNUMUZ, KARDEŞ OKULUMUZ CRANBROOK'TA EĞİTİMİNE DEVAM EDEN ÖĞRENCİMİZ DAMLA US

Ön Kayıt