5 ve 6. Sınıflarımız Baharı Çiçek Dikerek Karşıladı

5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz, baharın gelişini müjdeleyen, gece ve günün eşitlendiği 21 Mart Ekinoksu'nu, getirdikleri çiçek fidanlarını okul bahçemize dikerek karşıladılar. Sosyal Bilgiler dersi "Çevre" ünitesi kapsamında gerçekleştirilen bu etkinlikte öğrencilerimiz, bir yandan çeşitli çiçek

"Size Bir Şiir Var"

21 Mart Dünya Şiir Günü'nü her zaman olduğu gibi, yine şiirler dağıtarak kutladık.

Koç Okullari JMUN Konferansı 2019

15-17 Mart 2019 tarihlerinde Irmak Ortaokulu JMUN Kulüp öğrencilerimiz (Emir Alexander Atabek, Melis İrem Aybar, Lila Naz Erdoğmuş, Naz İşleyen, Yağmur Aksel, Kerem Bayındır ve Buse Özkan) kulüp öğretmenleri Esra Ataman ile birlikte Koç Okullarında düzenlenen Koç JMUNDP konferansına katıldılar.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri

18 Mart ve 19 Mart 2019 tarihlerinde, öğrencilerimizin yaş seviyelerine uygun olmak üzere, Çanakkale Savaşı'nın kahramanlık olaylarının anlatıldığı sunumlar izlendi. Ardından 104 yıl öncesinin obje, eşya ve maketlerinin yer aldığı "Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi" gezildi.

Pi Günü Coşku İle Kutlandı

Pi sayısının yaklaşık değeri 3,14 olduğu için, her yıl 3'üncü ayın 14'üncü günü Dünya Pi Günü olarak kutlanır. Pi sayısı, bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen sayıdır. Bu oran her daire için aynı değeri aldığından, Pi sayısı bir matematiksel sabittir.

Irmak Okulları Öğrencilerini Yaratıcılığa Davet Eden "Mühendislik Haftası" Büyük İlgi Gördü

Okulumuzun ortaokul ve lise düzeyinde gerçekleştirdiği "Mühendislik Haftası" öğrenciler arasında büyük bir ilgi uyandırdı.

Öğrencimiz Oltun Erim Özavcı'nın Tenis Başarısı

Öğrencimiz Oltun Erim Özavcı, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 16-17 Mart tarihleri arasında, Sakarya Tenis ve Su Sporları Kulübü'nde düzenlenen 14 yaş Tenis turnuvasında birinci olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Irmak Okulları Oryantiring Yarışmasına Ev Sahipliği Yaptı

18 yaş altı tüm çocuklara ve Irmaklı öğrencilerimize oryantiring sporunu tanıtmak ve onların bilişsel ve motorik becerilerinin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, bu yıl 14. Geleneksel Çocuklar Oryantiring Yarışması'na ev sahipliği yaptık. Sporun evrensel boyutlardaki sevgi,

7. Sınıflar Quiz Show

04 Mart Pazartesi günü, 7. Sınıf öğrencilerimiz İngilizce Bölümü tarafından hazırlanan "Quiz Show" etkinliğine katıldılar. Emre Şensoy, Sibel Yağmur Gressel ve Mehmet Ali Varlıoğlu adlı öğrencilerimizden oluşan 7C sınıfı, 9 farklı kategoride hazırlanan genel kültür sorularına verdikleri doğru

Öğrencimiz Derin Sarp Aral'ın Sutopu Başarısı

Öğrencimiz Derin Sarp Aral'ın oyuncusu olduğu sutopu takımı, 08 - 10 Mart 2019 tarihlerinde Anadolu Yıldızlar Ligi sutopu grup müsabakalarında 1. etabı tamamlayarak 2. etaba çıkmıştır. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

8. Sınıflar Quiz Show

26 Şubat Salı günü, 8. Sınıf öğrencilerimiz İngilizce Bölümü tarafından hazırlanan "Quiz Show" etkinliğine katıldılar. Kerem Bayındır, Maya Gedik ve Beliz Basut adlı öğrencilerimizden oluşan 8C sınıfı, 9 farklı kategoride hazırlanan genel kültür sorularına verdikleri doğru cevaplarla yarışmayı

2. Fiziksel Uygunluk Testleri Başlıyor

Beden Eğitimi derslerinde, öğrencilerimizin spora ilişkin becerilerinin gelişimine katkı sağlamak ve onları yaşlarına ve yeteneklerine uygun, doğru spor branşlarına yönlendirmek amacıyla sürat, patlayıcı kuvvet, dayanıklılık, esneklik gibi motorik beceriler ölçülecektir.

ENKA JUNIOR Forum 2019

01-02 Mart 2019 tarihinde öğrencilerimiz Emir Alaxander Atabek, Melis Irem Aybar, Lila Naz Erdoğmuş, Naz Işleyen, Yağmur Aksel, Demir Deniz, Duru Koyuncu, Selah Wolf, Utku Kerem Umut, Ceylin Ece Yilmaz ve Kerem Bayindir Özel Enka Okulları'nda düzenlenen Enka Junior Forum 2019'a katıldılar.

6. Sınıflar Quiz Show

27 Şubat Çarşamba günü, 6. Sınıf öğrencilerimiz İngilizce Bölümü tarafından hazırlanan "Quiz Show" etkinliğine katıldılar. Yağmur Aksel, Onur Özkaya ve Alp Değirmenci adlı öğrencilerimizden oluşan 6B sınıfı, 9 farklı kategoride hazırlanan genel kültür sorularına verdikleri doğru cevaplarla yarışmayı

Tenis Başarılarımız

Öğrencilerimiz; Bartu Arık, Oltun Özavcı, Mina Karamancı, Ömer Bayındır ve Yağmur Ağaoğlu, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 28 Şubat - 03 Mart 2019 tarihleri arasında Muğla ve Antalya'da düzenlenen "Hafta Sonu Turnuvası"na katıldılar.

IRMAK OKULLARI

  • Cemil Topuzlu Caddesi No:100 Caddebostan P.K. 34728 Kadıköy - ISTANBUL
  • Anaokulu Direk Hat : 0 (530) 173 00 11
  • Telefon : 0 (216) 411 39 23 - 24 - 25
  • Faks : 0 (216) 411 39 26
  • E-Posta : ogrenci.isleri@irmak.k12.tr
  • Yerleşke Planı için tıklayınız