Tarihçemiz

Eğitimi, gönüllü bir toplumsal sorumluluk hizmeti olarak kabul eden "Gençlik Kültür Vakfı" ile "Yapı Merkezi" bir araya gelerek eğitim kurumları açmak ve işletmek üzere 1994 yılında Nitelikli Eğitim Kurumları AŞ.'yi kurdular.

Nitelikli Eğitim Kurumları'nın ilk eğitim kurumu olan Irmak Okullarının, vakfın mülkiyetindeki Caddebostan kampüsünde kurulmasına karar verildi ve 4 yaştan 18 yaşa kadar süren tamamlanmış bir eğitim vermek üzere okulun kademeli olarak büyümesi planlandı. Irmak yuva ve ilköğretim bölümü 1995'te açıldı. Eğitim yaşamına anasınıfı, 1., 2. ve 3. sınıflarla başlayan ilköğretim okulu, her yıl bir üst sınıf eklenmek suretiyle ilk mezunlarını 2001 yılında verdi.

Irmak Lisesi (Hazırlık + 3 yıl olmak üzere) 2001 yılında açıldı ve 2005 yılında ilk mezunlarını başarıyla üniversiteye yerleştirdi. Bugün Irmak Lisesi'nde 5 yıllık (Hazırlık + 4 yıl ) lise eğitimi verilmektedir.
 
Irmak Okullarında her insanın özgün yeteneklere sahip olduğu düşünülerek öğrencilerin farklı yönlerinin öne çıkarılması esas alınır. Irmak'ta "fark yaratma" felsefesinin de temeli budur.Bu sayfa 30.5.2018 11:27:01 tarihinde güncellenmiş ve 19404 defa ziyaret edilmiştir.

Etkinliklerimiz

Ön Kayıt