Parent's Comments

TEVFİK VARLIK (ÖĞRENCİMİZ MURAT VARLIK'IN BABASI)

BİZİM IRMAKLI VE MUTLU HİKÂYEMİZ

Bundan on bir yıl önce oğlumuz Murat için okul seçme sürecine girdiğimizde, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneğinde düzenlenen okul tanıtım günlerine eşimle birlikte katıldık.

Orada ki alternatif okullar arasında yaptığımız değerlendirmeler sonucu, Irmak Okullarının oğlumuz için en uygun okul olacağını düşündük.

Murat, şimdi onuncu sınıfta okuyor Irmak’ta.

Bu geçen on yılda Irmak Okulları bize, en uygun okul düşüncemizin ne kadar doğru ve yerinde bir karar olduğunu hep hatırlattı.

Irmak Okullarını tercih ederken nasıl mı belirledik?

Murat; Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş ve nitelikli bir eğitim kurumunda okumalıydı.

Genç ve köklü, geçmiş değerlere bağlı ve değişimlere uyum sağlayabilen bir kültürün içinde olmalıydı.

Oğlumuzun okulu, eğitim ve öğretim kurumu olarak fark yaratabilmeliydi.

Yaşadığımız bu süreçte Irmak Okulları, belirttiğim tüm düşünce ve uygulamaların olduğu yerdi.

Bu nedenlerle Irmaklı yöneticiler ve öğretmenler gibi, Irmaklı öğrenciler ve veliler de Irmak kültürünün ve değerlerinin bir parçası ve savunucusu haline geldiler.

Oğlumuz Murat öğrencisi, eşim ve ben velisi olarak Irmaklı olmanın farkını yaşıyoruz.

 

Saygılarımızla,

Tevfik Varlık


9A SINIFINDAN DERİN ERGİN'İN VELİSİ TOYGUN ERGİN

Sizlerle TEOG sınavı sonrası tanıştığımız ve hazırlık sınıfı ile başladığımız eğitim hayatımızda, kafamızda hiçbir soru işareti olmadan geldiğimiz bu noktada şöyle bir arkama dönüp baktığımda, ne kadar yerinde bir karar verdiğimi gerçekten görebiliyorum. Gerek öğrenci ve yüksek eğitim odaklı bakış açınız, gerek Atatürkçülüğe ve Atatürk ilke ve inkılaplarına gösterdiğiniz özenle öğrencilerin yetiştirilmesi ve gösterdikleri başarılar bunun net bir kanıtıdır.
Kendi kızımda gördüğüm başarı yükselişi, siz yöneticilerin uyguladığı kuralların ve öğretmenlerin uyguladığı öğretim yöntemlerinin ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Sadece ders ve notlar değil, yapılan güzel etkinlikler ve kültürel aktiviteler de bunların yanında okulun kalitesini gösteren örneklerdir. Ayrıca öğretmenlerin kulüpler vasıtasıyla öğrencilerin gelişimini arttırıcı organizasyonlar yapmaları, öğrencinin kişisel gelişimine ve karar verme mekanizmalarına önemli katkılar sağlamaktadır. Zaten hafta sonu bültenlerinde takip ettiğim kadarıyla yurt dışı okul bağlantısı, üniversite kabulleri, yarışmalarda alınan sonuçlar vb. okulumuzun ne kadar kaliteli, yenilikçi ve Atatürkçü bireyler yetiştirdiğini ve yetiştirmeye devam edeceğini ortaya koymaktadır.
Yöneticiler ve öğretmenler olarak başarılarınızın devamı diliyorum. Bizler, sizin de söylediğiniz gibi, çocuğumuzu sizlere emanet ettik ve hiç merak etmiyoruz.
 
Saygılarımla,
Toygun ERGİN

2C MERCAN ÇELİK/6C ÖMER ÇELİK'İN BABASI

Sevgiler…

Biri 6, öbürü 2. sınıfta olmak üzere iki  çocuğum da Irmak ailesinde anasınıfından beri öğrenim görmektedir.

Çocuklarımızın  ülkemizdeki sınav sisteminin karışıklığı içinde iyi bir eğitim almaları ve ilerde kendilerine uygun iyi meslek bir  seçebilmeleri hepimizin amacı ve bu amaç uğruna en iyisinin arayışı içindeyiz. 

Irmak farkı bu aşamada fark ediliyor:  Çocuklarım,  müdürümüzün  odasına çekinmeden girip kendini anlatabiliyor,  öğretmenlerine her zaman ulaşabiliyor, kapıdan girişte güvenlik görevlisinin güler yüzü ile karşılaşıyorsa  o okulda güvende  ve mutlu  demektir. Mutlu olan ve kendini ifade edebilen çocuk, akademik  olarak zaten başarılı olacaktır.       

Çoğu okul, bu akademik başarı  için maalesef çocukları robotlaştırırken  Irmak Okullarının    özgüvenli, sosyal, kendini ifade edebilen bireyler  yetiştirdiğini, veli olarak biz  çok net görebiliyoruz.  Atatürk'ün mirasçıları olarak bayrağı devredebileceğimiz bireyler yetiştirdiği için Irmak Ailesine teşekkür ederiz.

Murat Çelik


5-B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ ARZUM ACAR'IN VELİSİ FİLİZ ACAR

NEDEN IRMAK ORTAOKULU

Çocuklarımız adına seçimler yaparken onların geleceğini şekillendiriyoruz. Verdiğimiz en önemli karar çocuklarımızın alacağı eğitim öğretim hakkıdır. Bu doğrultuda yaptığımız çeşitli araştırmalar sonucu karşımıza Irmak Okulları çıktı.

Irmak Ortaokulunda verilen İngilizce dersleri, yurt dışından gelen eğitmenler eşliğinde görsel ve işitsel olarak destekleniyor. Gelişen ve değişen dünyamızda yer alan 2. yabancı dil eğitimi de aynı özenle veriliyor. Fen dersleri,  laboratuvarda yapılan deneylerle destekleniyor. Sosyal etkinliklerde yapılan geziler öğretici ve eğitici oluyor. Okul yönetimi tarafından uygulanan hijyen eğitimi, çocuklarımız için son derece etkili oluyor. Teknolojiden yararlanılarak interaktif uygulamalı ders ve etkinlikler ileri seviyede yapılıyor.

Müdürümüz Metin Yoleri’yi okulun her köşesinde öğrencilerine bir baba şefkati ile yaklaşırken görebilirsiniz mesela. Teneffüslerde çocukların okulla ilgili görüşlerini alırken bir yandan da çocukların soğuk havalarda sıkı giyinmelerini öğütlüyor. Acil durumlarda müdürümüz ilk müdahaleyi yapanlarla görüşüp aile ile temasa geçiyor.

İyi bir okul seçtiğimizin farkındaydık. Gerçek bir lider olan müdürümüz Metin Yoleri, bunu tüm ekibine aşılıyor. Bir yumruk gibi birleşerek geleceğe yaptıkları bu güzel yatırımları, görmezden gelmek mümkün değildi.

Kızım ve biz, Irmak Ortaokulu çatısı altında yer alan bir aile sıcaklığı içindeki bu eğitimden son derece mutluyuz.

Sizler de çocuklarınızı iyi bir geleceği olan, yarınlara ışık tutan birer birey olarak yetiştirmek için Sayın Metin Yoleri ve ekibine katılmalısınız.

Gelecek için Irmak Okullarında görüşmek ümidiyle…

Saygılarımla,


5-C SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ ELA BÜLBÜL'ÜN VELİSİ İNCİ BAYLAV BÜLBÜL

Okul seçimi, bir anne ve babanın çocuğu için verebileceği belki de hayati kararlardan biridir. Bizim için de bu kadar önemliydi işte.  Biz istedik ki çocuklarımız (ikizlerimiz) hem akademik hem de sosyal olarak gelişsin, öğrensin; kısaca, hayata böyle bir kültürü olan bir okulda hazırlansın. İşte, bizim Irmak Okullarıyla tanışmamız böyle başladı. İnsan ilk önce emin olamıyor, yaşamadan bilemiyor, hep zihninde soru işaretleri oluyor.  Ama bizim her zaman kendimizi çok iyi hissettiğimiz ve şanslı olduğumuzu düşündüğümüz bir karar oldu Irmak.

Genel prensipleri olan, diğer taraftan her bir çocuğun ihtiyaçlarını da gözeten, gerekli durumlarda doğru ve sağlıklı olanın bu olduğuna inanırsa değişime ve gelişime açık olan bir okul Irmak. En üst kademeden en alt kademeye, herkesin neredeyse her öğrencinin adını bildiği, her bir çocuğun kültür merkezinde mutlaka birkaç sefer kendini farklı alanlarda tanıma ve tanıtma fırsatına sahip olduğu, yaratıcı olmasına izin verildiği ve desteklendiği bir yer burası.

Kızlarım anaokulu hazırlıktan başlayıp şimdi ortaokula kadar geldiler. Biz Irmak ailesinin bir üyesi ve Irmak kültürünü benimsemiş bir aile olarak halen okulumuza devam ediyoruz.

Öncelikle Müdür yardımcımız Eda Ceylan, ilkokul öğretmenlerimiz Melek Aksu, Ünsal Serdar, Ali Kılınç, Sezen Güngör, ortaokul müdür yardımcımız İnci Umay, lise müdür yardımcımız Arkın Duman, ortaokul öğretmenlerimiz ve Irmak ailesinin her bir üyesine teşekkür ederiz; bize hep yol gösterici, destekleyici ve öğretici oldular. Sorunlar olmadı mı hiç? Oldu elbet ama çözümlerimiz hep sorunlarımızdan önemli oldu, hiçbir zaman çözümsüz kalmadık.

En son olarak da Ortaokul ve Lise Müdürümüz Metin Bey'e teşekkür ederiz.

Gerçek bir eğitimci, gerçek bir dinleyen, anlamaya çalışan, değişimden korkmayan, hep daha ileriyi hedefleyen, yanlışları görebilen ve bunları konuşmaktan çekinmeyen, güven veren ve ben her zaman buradayım diyen biri olduğu için… Kısacası, ben bir Irmak velisi olmaktan hem mutlu hem de gururluyum.

                                                                                     

Sevgi ve saygılarımla,


5-C SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ BORA BASMACI'NIN VELİSİ DİDEM BASMACI

Irmak Okulları ile tanışmamız 2016 – 2017 eğitim yılında oldu. Türkiye’nin köklü ve iyi bir okulunda başarılı bir şekilde eğitimimize devam ederken çocuklarımızın yoğun bir baskı ve stres altında ülkemizin bir gerçeği olan

TEOG sınavına hazırlanmalarının doğru olmadığına karar verdik. Onların çocukluklarını yaşayarak okuyacakları, hayal güçlerini özgürce kullanacakları, etkinlik ve gezilerden yoksun kalmadan sosyal anlamda da eğitim alabilecekleri ve en önemlisi, akademik anlamda da dolu olan bir okul arayışına girdik ve Irmak ile görüşmek istedik. Evimize çok yakın olması, sahil kenarında, deniz havasını soluyan bir okul olması da bizi cezbeden önemli faktörlerdi.

Oğullarımız, her ne kadar okul değiştirme sürecinde birazcık stres yapmış olsalar da oryantasyonun ilk gününün akşamında eve çok mutlu gelmişlerdi. 2. sınıfa geçen oğlum, ikinci günün akşamında “Anne, ben seneye de bu okula gelebilir miyim?” diye sormuştu.

Bu sene 2. sınıf öğrencisi olan küçük oğlum Doruk ve 5. sınıf öğrencisi olan Bora, şu anda Irmak Okullarında hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda çok mutlu bir şekilde eğitimlerine devam ediyorlar. Irmak okullarına kendi kategorisinde müfredat olarak ileride ve oldukça iyi bir okuldan geçiş yaptığımız için tek endişem, ileride çocuklarımın sıkılıp sıkılmayacakları idi. Fakat Irmak Okulları bizi eğitim sistemi ile yanılttı. Ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı bu süreçte bize kanıtladı. Butik okul olduğundan ilkokulundan lisesine kadar her sınıf seviyesinde sadece üçer şube var. Beni en etkileyen noktalardan biri de bu olmuştu.

Aynı zamanda gerek veli, gerek öğrenci olarak öğretmenlerle ve yöneticilerle çok rahat bir şekilde iletişime geçebiliyorsunuz ve sorularınıza anında çözümle dönülüyor. Sürekli mail atılan bültenler ile her şeyden haberdar olabiliyorsunuz. Sık sık yapılan seminerlerle her zaman kendinize katacak bir şey bulabiliyorsunuz.

En güzeli de ne biliyor musunuz? Çocuklarım akademik yönden doldurulurken tenis derslerinden, basketbol antrenmanlarından, gitar derslerinden, gezilerden, tiyatrodan vb. hiçbir sosyal etkinlikten geri kalmıyor. Etütler, okul saatleri içine yerleştirildiği için zaman sıkıntısı yaşanmıyor, çocukları okuldan almak yük olmuyor.

Irmak’a girdiğimizden beri yoğun bir sosyal faaliyet içindeyiz ki bu da en önem verdiğimiz konulardan biriydi. Büyük oğlum klasik gitar çalarken müzik hocasının da yönlendirmesiyle şu anda ekstra olarak elektrogitar da çalmaya başladı. Aynı zamanda basketbol takımında da yer alarak önemli bir başarı kazanmıştı. Okul basketbol takımı bu sene yine yıldız okul takımları arasında yerini alacak.

Özellikle küçük oğlumun görünce çok mutlu olduğu minik futbol sahası ve oyun parkı bile bu sıcak aile ortamını bize yaşatıyor. Katıldığımız ve bozulmasını istemediğimiz bu güzel Irmak Ailesi içinde, öğretmen ve yönetici kadrosu ile sonuna kadar devam edip çok başarılı sonuçlarla “BİZ IRMAK MEZUNUYUZ” diyeceğimiz o güzel günleri görmeyi diliyorum.

Şunu da yazmadan geçmeyeceğim: Bana tekrardan kitap okuma sevgimi geri kazandıran ve mutlu olmama vesile olan velinin, öğretmenin, yöneticilerin de yer aldığı sıcacık ortamıyla her ay toplanıp okuduğumuz ortak bir kitabı değerlendirdiğimiz Sevgili Eleştirel Okuma Kulübü’nü kuranlara, bizlerin bu ortama girmesine olanak sağlayanlara da binlerce kere teşekkürler…

Kısa zamanda bahsedecek o kadar güzel şey birikti ki aslında… Teşekkür edecek o kadar değerli insan var ki…

Küçük okulumuzun, büyük ailesi içine girmiş olmaktan mutluluk duyuyor, çocuklarımızı güler yüzleri ve sıcak kalpleri ile Atatürkçü, çevreci, sosyal sorumluluğa önem veren, öğrencilerini özgüveni yüksek, kendilerini özgürce ifade edebilen, yaratıcı, sosyal, başarılı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmeyi ilke edinmiş siz değerli IRMAK KADROSUNA yürekten teşekkür ediyorum.

                                                         

Sevgi ve saygılarımla,


5-B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ DEMİR DENİZ'İN VELİSİ GÜLİN DENİZ

İki oğlum da Feneryolu Irmak Anaokulunda başladılar eğitim hayatlarına. Anaokulundaki eğitim, özgüvene ve sosyal gelişime odaklıydı; müdür yok, “anane” vardı. İngilizceyi eğlenerek öğrendiler.

İlkokul zamanı geldiğinde hiç düşünmeden Irmak’a devam ettik ve ortaokul zamanı geldiğinde Metin Bey’in “Merak etmeyin.” sözünü unutmuyorum!

Okulumuzda çocuklar akademik olarak desteklenirken diğer yandan spor, müzik ve sanatla da ilgilendiriliyorlar. Herkes mutlaka bir enstrüman çalarken spor aktiviteleri düzenlenerek çocuklara spor sevdiriliyor. Kulüp dersleri çocuklara onları mutlu ederek öğretiyor. İngilizce eğitimi ise gerçekten çok başarılı ve ikinci yabancı dil dersleri de öylesine dersler değil; gerçekten ikinci bir yabancı dil öğreniyor çocuklar.

Geziler, okul bahçesindeki etkinlikler, kermesler, Irmak Kültür Merkezi’ndeki gösteriler, tiyatrolar… Yemekhanesi derseniz, beş yıldızlı otel büfesi (Velilere de senede bir açılsa fena olmaz hani!)…

Ayrıca bahçesinde kedileri besledikleri, top oynadıkları,  Anadolu Yakası’nın en ağaçlıklı kampüsü olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kapıdan girdiğiniz andan itibaren güvenlikten müdürlere kadar herkes güler yüzlü ve isini seviyor; sanırım başarı da buradan geliyor.

TEOG’da ve üniversite sınavlarında, özellikle yurt dışı okul kabullerinde çok ciddi başarıları var.

Kısaca özgüveni yüksek, Atatürkçü, meraklı, sosyal ve aynı zamanda saygılı çocuklar yetişiyor okulumuzda. Başta müdürlerimiz olmak üzere, tüm öğretmenlerimize ve çalışanlara teşekkür ederim.


5-B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ NAZ ÖZPETEK'İN VELİSİ NAZAN ÖZPETEK

Ebeveynler olarak hepimiz, çocuklarımızın eğitimine çok önem veririz ve beklentilerimizi karşılayacak bir eğitim kurumunu bulmak için çok özen gösteririz. Benim ikiz çocuklarım, bu sene Irmak Okulları beşinci sınıf öğrencileri ve kendileri hem akademik, hem de sosyal olarak sürekli bir gelişim içindeler. Irmak Okulları,  öğrencilerini akademik olarak desteklerken, sosyal yönlerinin de gelişmesi için gerekli olan sanat, müzik ve sporla desteklemesi, çocukların kendilerine olan güveninin artmasını sağlıyor. Ayrıca verilen İngilizce eğitimini çok başarılı buluyorum. Çocuklarımız çağdaş bir eğitim alırken aynı zamanda kendilerine değer verilen, sevgi dolu bir ortamda, başkalarının haklarına ve farklılıklarına saygılı olmayı öğreniyorlar. Ben bu nedenlerden dolayı çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen okul yönetimine, öğretmenlere ve idari kadroya çok teşekkür ederim.


5-B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ ÖZGÜR DURU AKAR'IN VELİSİ YELİZ AKAR

Irmak Okullarıyla yolumun kesişmesi, ilk olarak oğlumun bir başka özel okulda okurken Irmak Okullarıyla yapacakları maçı seyretmek için geldiğim gün oldu. Okula daha ilk adımımı attığımda bambaşka bir havayla karşılaştım. O zamanlar, yuvaya giden  kızım için okul araştırması içindeydim. Oğlumun maçı bitip de bahçeye çıktığımızda  oğlumun dönüp bana “Anne, burası ne kadar güzel bir okul, değil mi?” deyişi hâlâ kulaklarımda. Evet, gerçekten  etrafıma baktım; yeşillikler içinde kuş cıvıltılarının olduğu  bir bahçe, etrafta  koşuşan çocukların neşeli  kahkahaları… “Farklı bir huzur var bu okulda.”  dedim kendi kendime.  

İşte o gün karar verdim kızımı Irmak Okullarında okutmak istediğime ve hatta kızımla kalmayıp 6. sınıfta başka  bir  özel okulda okuyan  oğlumu da Irmak Okullarına naklettim.

Sanırım çocuklarımla ilgili verdiğim kararlar içinde en doğrularından biri oldu bu kararım. Oğlum hiç yadırgar mı diye düşünmedim ve tam da dediğim gibi oldu; o kadar sıcak bir ortamla karşılaştı ki, geldiği ilk ay okul başkanlığına adaylığını koydu! İşte, bir okula kendini  ait hissetme duygusu budur!

Ben Irmak serüvenine iki çocuğumla başladım. İlkini mezun ettik başarıyla, şu an bir Fransız okulunda duruşuyla, başarısıyla hep kendinden söz ettiriyor ve öğretmenleri kendisine “Hangi okuldan geldin?” diye sorduklarında büyük bir gururla “Özel Irmak Okulları” diye cevap  veriyor.

Şimdi kızımla bu serüvenin ikinci bölümündeyiz!  Kızımın okula sevgisi  dillere destan! Önünden her geçişimizde okulunu hayranlıkla seyrederek sevgisini dile getiriyor.

Irmak Okullarında beni etkileyen başka bir nokta da çok fazla öğrenci kabul etmeyişi de olmuştur. Oğlumun geldiği okulda öğretmenleri, bırakın tanımayı, listede ismini bulmakta zorlanırken okulumuzda  veli toplantılarında “Ah, siz Duru’nun  annesisiniz, değil mi?” diyorlar içeri girdiğim ilk anda. Bu kadar öğrencilerini tanıyan, onlarla yakından ilgilenen bir okul var mıdır, bilmem.

Irmak Okullarında 6. senemizi devirdik. Okul, bizim için ikinci bir  yuva oldu. Irmak  Okullarında, deneyimli  sevgi dolu  öğretmenlerin Atatürk ilkeleri doğrultusunda verdiği eğitim, çocuklarımızı sadece akademik olarak değil sosyal olarak da hayata hazırlıyor. Ben ve tüm ailem, Irmak Okullarının bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk  duyuyoruz.


8A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ MİRZA TAŞPINAR'IN VELİSİ RUŞEN VE ATIL TAŞPINAR

"Irmak Okullarının Değerli Yönetici ve Öğretmenleri,

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Irmak ailesine yeni katılmış bulunuyoruz.

Bu kararın ne kadar doğru olduğunu sizleri tanıyınca ve okullar açılıp ders yılı başlayınca daha da iyi anladık.Ders yılı ilerledikçe; sizlerin çalışmalarınızı gördükçe içimiz rahatladı, huzur bulduk.

Çocuklarımızı yetiştirmede eğitimciler olarak sizlerin sorumluluklarınızın farkındayız. Bu konuda her zaman destek ve işbirliğine hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Çocuklarımıza; kendilerini “geleceğin bireyleri"" olarak hissettiren çalışmalarınızdan dolayı tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz.


7B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ İMGE AKTUGAN'IN VELİSİ İNCİ AKTUGAN

İstanbul denilince aklınıza ne gelir?

-Turistik amaçlı İstanbul'u ziyarete gelen ve kentin tadını çıkaranlardan bahsetmiyorum. İstanbullu olarak bu metropolde yaşamanın sıkıntılarından bahsediyorum.

-Çirkin yapılaşma mı, deprem gerçeği mi, hava kirliliği mi, trafik sıkışıklığı mı, birbirine yabancı ve çabuk parlayan insanlar mı, tüm bunlara bağlı olarak stresli ve mutsuz yüzler mi?Oysa ki Irmak Okulları, İstanbul'un Anadolu yakasında mutena bir semt olan Caddebostan'da, maviyle yeşilin buluştuğu, deniz ve asırlık ağaçların etkisiyle tertemiz havası olan bahçesinde, mimari açıdan mükemmel ve depreme tam dayanıklı okul binası, güler yüzlü ve donanımlı kadrosu ve engin kütüphanesiyle harika bir okul.

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, yabancı dillere, spora, müziğe ve görsel sanatlara layıkıyle önem veren bir okul. Gerek öğrencilerinin, gerekse velilerinin fikirlerine değer vermesinden, PYP uygulamalarından, IB okulu oluşundan, kolejlere ve üniversitelere girişteki başarısından ve belki de hepsinden önemlisi; gözümüzden bile sakındığımız en değerli varlığımız olan evlatlarımızın her sabah mutlulukla, isteyerek, güle oynaya okullarına gitmelerinden sonuç ortada diyorum.

Irmak Okulları henüz yirmi yaşında. Yirmi yıl boyunca hep ileriye ve daha ileriye gitmekte, gelişen dünyayı yakından takip etmekte, dünya vatandaşı çocuklar, gençler yetiştirmekte, aynı zamanda Türklüğüyle gurur duyan, içinde yaşadığı toplumun değerlerine saygılı, özgüveni yüksek, başarılı ve mutlu çocuklar ve gençler...

Bu vesileyle tüm Irmak Okulları ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.


6B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ ALP KESLER VE 11B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ ARDA KESLER'İN VELİSİ SİBEL YAZICI

Çocuklarımızın okul seçiminde, iletişim içinde olabileceğimiz ve aynı yöne doğru baktığımız bir eğitim kurumunu tercih etmeye öncelik verdik. Irmak Okulları, eğitim ve öğretim içeriği, öğrenciye ve veliye yaklaşımı, sahip olduğu ilkeler ile rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir kurum. Öğretimin yanında çocukların kendine güvenli, mutlu ve özgün bireyler olmalarına emek ve önem veriliyor.


5B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ CEM YÜCEL'İN VELİSİ YONCA YÜCEL

"Bundan tam 6 yıl önce kendi çocukluk hatıramda mutlu olduğum ve okumaktan zevk duyduğum benzer bir okula oğlum için kayıt yaptırdım.

O’nun okurken içinde mutlu olacağı, yemyeşil bahçesinde koşup ağaçların aromasını, denizinin iyotunu nefesine çekeceği bir okula, Irmak Okulları'na...Anne kucağından öğretmenlerinin şefkatli kollarına bıraktığım oğlum bugün 5. Sınıfa devam ediyor. Irmak ile ilgili çok şey söylemek mümkün ama öncelikle veli ile gerek idare gerekse de öğretmen iletişiminin kusursuz olduğunu iletmeliyim. Çocuklar ismen tek tek bilinerek, güvenli bir ortamda eğitim alıyorlar. İngilizceyi hazırlık sınıfından itibaren native hocalarla öğreniyorlar öyle ki, oğlum kelime telaffuzunda hata yaptığımda beni düzeltiyor.


10A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ CAN ERKAN'IN VELİSİ AYFER ERKAN

Ortaokulu Irmak okulunda okuyan çocuğumuz, iyi bir Anadolu lisesi kazanmasına rağmen, hiç tereddütsüz, lise hayatına Irmak Okullarında devam etmeye karar verdi.

Neden mi?

Çocuğum, sadece akademik eğitim almak istemedi; hayata da hazırlanmak istedi. Çocuklarımızı profesyonel bir eğitim anlayışı içinde tek tek ele alarak, öğrenci ayırt etmeyerek, sevgi ve hoşgörü ile eğitim vermektesiniz. Bu profesyonelliği büyük bir ustalık ile devam ettirebilmenizde öğretmenlerinizin ve yöneticilerinizin payı olduğuna inanıyorum. Konuları anlaşılana kadar tekrar tekrar anlatmanız ve öğretmenlerimizin büyük bir özveri ile ekstra etütlere kalıp çocuklarımıza konuları tekrar etmeleri, güncel hayatımızdan örnekler vererek pekiştirmeleri, her öğrenciye değerli olduğunu hissettirip özgüven duygusunu artırmanız, öğrencilerin eksik olduğu konuları belirleyip ayrıca programlar oluşturmanız, konuyu kavrayana kadar ilgilenmeniz, öğrencilerin hedeflerini tespit edip onları hedeflere ulaştırmak için yapmış olduğunuz çalışmalar, çocukların hedeflerden vazgeçmemelerini aşılamanız, öğrenciler okulu bitirip toplum içine girdiklerinde kendilerine güven duygusunu verebilmeniz, öğrencilerinizin psikolojini dikkate alarak eğitim programlarınızı düzenlemeniz, teknolojiyi takip etmeniz ve en önemlisi, hayat başarısını yakalamak için çocuklarımıza Matematik, Fen, Türkçe gibi akademik derslerin dışında, “insan” olmayı öğretmeniz… Her şeyden önce çocuğumuzu kimlere teslim ettiğimizi biliyoruz. İçimiz rahat...

İnanıyoruz ki, çocuğumuz mezun olduğunda Irmak Okulumuzun vermiş olduğu o duruşu, çizgiyi kaybetmeyecek ve bunu yaşam başarısında büyük bir gururla taşıyacak ve uygulayacaktır. Çünkü okulumuz çocuklarımıza sadece öğretim vermiyor, bunun yanında dürüstlüğü, çevresine ve bütün canlılara duyarlı insan olmayı, kısacası iyi insan olmayı öğretiyor.


5A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ ULUÇ KAAN ERİŞ'İN VELİSİ İLKAY ERİŞ

Uluç Kağan ortaokul 5. sınıf öğrencisi, Irmak ailesine katılalı henüz bir dönem bile olmadı. Başarılı bir oryantasyon süreci sayesinde hiç uyum problemi yaşamadan okulumuza resmen bağlandık. Okulun bahçesinden içeri ilk adımımızı attığımız gün konumu, peyzajı ve mimarisi ile Irmak bizi çok etkilemişti. Kağan da burada olmaktan çok mutlu. Ortaokul seçimi hiç kolay olmadı fakat Irmak ı seç-tiğimiz için doğru bir karar verdiğimize inanıyoruz. Müdürümüz Metin Bey in, öğretmenlerimizin ve bütün Irmak çalışanlarının veli ve öğrencilerle olan iletişimi, ilgisi ve işlerine verdikleri özenden çok memnunum. Irmak okulları yenilikçi eğitim sistemi, konferansları, etkinlikleri, kulüp ve takım çalışmaları ile aktif bir okul. Çocuklarımız iyi yetişmiş, başarılı ve mutlu bireyler olarak buradan mezun olacaklar. Bütün Irmak ailesinin başarılarının devamını diliyorum.

İlkay Eriş Endüstri Mühendisi


8B SINIFINDAN BERENT BAYSAL'IN VELİSİ IRENE BAYSAL

Irmak educates students to become independent, informed and caring members of their commu-nities and society. Classes are small and teachers are excellent. They get to know students individu-ally to help them develop their strengths and overcome their weaknesses. They instill a sense of pride in being a member of such a prestigious school. Irmak Okulları, öğrencilerini, yaşadığı toplumun özgür, bağımsız, aydın ve duyarlı bireyleri olacak şekilde yetiştirir. Sınıfların mevcudu azdır ve öğretmenler mükemmeldir. Öğrencilerin güçlü yönleri-ni ortaya çıkarmak ve zayıf yönlerini geliştirmek için bire bir ilgilenirler. Böyle prestijli bir okulun par-çası olma gururunu aşılarlar.

IRENE BAYSAL


5C SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ NEHİR NİL SOY VE 5B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ URAL KAYA SOY'UN VELİSİ ÖZGÜR SOY

Çocuklarımız 6 yıldır Irmak Okulları’na devam ediyor. Okulumuz öncelikle çocukların birey olarak gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. PYP programının da yardımıyla değerleri olan, sorgulayan, meraklı ve entellektüel bireyler olarak yetiştiklerini düşünüyorum.Akademik olarak oldukça zorlayıcı ve ağır bir ders yükü var ancak program farklı düzeydeki çocukların ihtiyaçlarına hitap edebiliyor. Yapıcı bir yarışma ortamı sağlanarak akademik olarak daha iddialı çocuklara ileri gitme imkanı verilirken, etütler ve diğer destekler ile zorlanan çocukların da gruptan kopmaması sağlanıyor.Çocuklarına Modern, İlerici, Atatürkçü bir eğitim ve kültür edindirmek isteyen ailer için Irmak Okulları çok doğru bir seçim.

Özgür Soy


12B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ BURAK SAVAŞ'IN VELİSİ ARZU SAVAŞ

Şanslı annelerdenim ben...Oğlum bundan yaklaşık dört yıl önce o zaman ki adıyla SBS olan, üç yıl üst üste girilen lise giriş sınavlarını başarıyla geçmiş, pek çok Anadolu lisesinin yanında tüm özel okullardan da burs kazanmıştı. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra büyük bir gurur ama aynı zamanda sorumlulukla bir okul listesi yaptık ve listedeki okulları dolaşmaya başladık. Okullarla gidip görüşüyor, üniversite başarı derecelerini tek tek inceliyor, veli yorumlarını araştırıyor, o okuldan tanıdık veli buluyor bizzat kendisi ile görüşüyorduk… Anlayacağınız tam bir paranoya içindeydik.

Bu listede, önünden her gün geçerken yeşile tutkun biri olarak hayranlıkla baktığım Irmak yoktu. Irmak; benim zihnimde hep ayrı, çok butik, çok özel, çok ulaşılmaz gibiydi. O okula girmek için sanki farklı bir şeyler istenir diye düşünüyordum. Dolaşmaktan yorulmuş ve kafamız alt üst olmuş bir halde karar vermekte çok zorlandığımız bir gün, Irmağın önünden geçerken eşim o kutsal soruyu sordu:

Irmak’a niye gitmiyoruz?

“Irmak almıyordur her halde, bilmem ki…” derken Irmak’ta asılı afişi gördük ve o gün Irmak’la görüştük… Yeşilliği, minikliği, sıcaklığıyla bizi çok etkiledi. Eve geldiğimizde aynı paranoya araştırmasını Irmak için de yaptık. Üniversite başarısı, yapılan yorumların incelenmesi derken ertesi gün gidip doğrudan kaydımızı yaptırdık. Kayıttan sonra oğlumun telefonuna şöyle bir mesaj atmıştım: “Seni bu gün Irmak’a bıraktım, denizlere ulaşasın diye…”

Irmak, bir veli olarak oğlum için verdiğim kararlarda hep en başta olan “İyi ki…”lerimden… Eğitim sistemi, öğretmenleri, veli ilişkileri ve aklınıza gelen her konuda, süper! Bir birlik var bu okulda, bir kenetlenme… Öğrenci odaklı, süreci önemseyen, çocukların eğitim ve öğretim hayatında aktif olduğu, destekleyici bir sistem… Öğretmenler her şeyden önce çok iyi birer danışman, koç… Ortam nefis, yemyeşil, bahçenin ortasında tarihi bir ağaç…

Oğlumu, böyle bir okulun öğrencisi olduğu için; bizi de böyle bir okulun velisi olduğumuz için çok şanslı hissediyorum.

Evet, bu yıl son senemizdeyiz; nihai hedefimiz denizlerken biz kendimizi ilk yıldan itibaren denizlerde yüzerken bulduk.

Artık hedefimiz okyanuslar…

Arzu Savaş

LİSE HAZIRLIK SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ KEREM ÜSTER'İN VELİSİ SEVGİ ÜSTER

İlk açıldığı sene önce ilk çocuğumu emanet ettiğim ,bu sene de 2.evladımı teslim ettiğim okul.Irmak aslında bir okul ,bunun yanında yuva ve ikinci bir ailedir öğrenciler, aynı zamanda veliler için.Bunu yaşamayan bilemez.Ayrılsanız da gönül bağınız hiç kopmaz ,siz hep bir Irmaklısınızdır artık.Çocuklara verdiği iyi eğitimin yanında burada edindikleri hayata bakış açısı ve vizyon onları devamlı bir adım önem taşır ,farkedilmelerini sağlar.Kızım şu anda 25 yaşında .Aldığı eğitimin avantajını bizzat iş hayatında yaşıyor.Geçtiğimiz sene TEOG sınavına giren ve çok iyi bir puan alan kardeşinin de başka hiç bir okula gitmesini istemedi.Böylece bu sene tekrar hazırlık sınıfında Irmaklı olduk.Okula ,eğitmenlere güven veli için çok büyük bir avantaj.Ergen çocuk sahibi olarak zor günler geçirdiğimiz şu günlerde en büyük yardımı yine Irmak ailesinden alıyoruz.Atatürk ilkelerine bağlı,çağdaş,hayat başarısı odaklı bir eğitim için okulumuza güvenim sonsuz.İyi ki beraberiz Irmak ailesi.


6 B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ ZEYNEP EYLÜL YAĞCIOĞLU'NUN VELİSİ HALİME YAĞCIOĞLU

Irmak Okulları ile tanışmamızla başlayan, karar aşaması sonrasında da uyum programı ve bugüne kadarki eğitimle devam eden süreç için; gerek yönetim olarak gerekse de öğretmenlerimiz ve çalışanlar olarak desteğiniz ve ilginiz için teşekkür etmek isterim.

Irmak Okullarında bizim için güzel olan, öğrenciye öğretmenleri tarafından bilginin süzülerek veriliyor olmasıdır. Ayrıca öğretmenlerimizin öğrencileriyle interaktif olarak okul dışında da iletişim kuruyor olması da bir veli olarak benim hayatımı çok kolaylaştırdı. Kızım sınavdan önce öğretmenine mail ortamında soru sorabiliyor, dönüş alabiliyor. Veli olarak da öğretmenlerle veya yöneticilerle rahatça iletişim kurabiliyor ve sorunlarımıza çözüm bulabiliyoruz.

Bütün bunların yanı sıra, sosyal ve kültürel alanda da çocuklarımızın desteklendiğini görmek çok güzel…

Tekrar teşekkürler…

Halime Yağcıoğlu


8 A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ NAZ KASK'IN VELİSİ ELİF KASK

Sizin de bildiğiniz gibi, biz bu sene Irmaklı olduk. Irmak Okullarını tercih etmemizdeki en önemli etkenlerden biri AP programıydı. Ancak Irmak’ta öğrenci olmanın tek ayrıcalığının bu olmadığını anlamamız uzun sürmedi. Naz, Türkiye'nin en iyi özel okullarından birinden Irmak'a geçiş yaptı. Ancak Irmak'taki öğrenci profili, diğer özel okullarınkinden çok daha farklıydı. Irmak'taki öğrenciler çok saygılı, disiplinli, çalışkan ve sorumluluk sahibi… Naz, Irmak'a geçtikten sonra hedef belirlemeye ve o hedeflere yönelik çalışmaya başladı. Bu beni çok şaşırttı ve tabii ki bir o kadar da mutlu etti. Henüz 8. sınıfta olmasına rağmen gitmeyi hedeflediği üniversitelerden, bu üniversitelere girebilmek için izlemesi gereken yollardan, nasıl burs alabileceğinden bahsediyor. Tüm bunları Irmak Okullarına borçluyuz. Size bir veli, bir anne olarak teşekkür etmek istedim. Çocuğum Irmaklı olduğu için çok şanslıyız. Saygılarımla,

Elif Kask

8 A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ SELİN UYSAL'IN VELİSİ AYLİN UYSAL

Irmak Ailesine ne yazık ki çok geç, ancak kızımız 8. sınıfa geldiğinde katıldık. Irmak bizim için sıcak, kucaklayıcı bir yuva; Atatürk inkılaplarına, ülkemizin değerlerine sahip çıkan, her konuda çocukları güncel konularda aydınlatan, çocuklara okulu sevdirirken ilkeli duruşundan da taviz vermeyen bir okul… Okulumuzu çok sevdik. Kızımız artık eğitimine Irmak Lisesinde devam etmek istiyor.

Saygılar…

Aylin Uysal


9 A KAAN ÇUHADAR VE 12 B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ AKKAN CAN ÇUHADAR'IN VELİSİ ŞENOL ÇUHADAR

Okul misyonunda yer alan “etik ve estetik değerlere sahip, çağına karşı sorumlu bireyler yetiştirmek; öğrencisini her yönüyle tanımak ve yeteneklerini geliştirmesi için uygun ortamlar sunmak” gibi birçok kavramın, içi boş ve kuru prensipler değil, tam aksine her birinin kapıda görev yapan güvenlik görevlisinden, en üst idareciye kadar peşinden koşulan idealler olduğunu daha ilk günden hissetmiş ve geride bıraktığımız yıllar boyunca her iki oğlumda da ayrı ayrı gözlemlediğim birçok olumlu gelişmeyi izleme hazzını yaşamış bir veli olarak bize yaşattıkları bu duygular için, Irmak Okulları camiasına tüm kalbimle teşekkür ederim.Uzun yıllardır Irmak Okullarında eğitim gören iki öğrencinin velisi olarak, okula ilk adımımızı attıktan bu güne kadar geçen süredeki bu gözlemlerimin, Irmak Ailesi’ne katılmayı düşünen veya bilgi sahibi olmak isteyen tüm velilere yardımcı olması dileğiyle…

Saygılarımla…

Şenol Çuhadar


HAZIRLIK SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ ANIL KUŞCUOĞLU'NUN VELİSİ ARZU-KORAY KUŞCUOĞLU

Teog akabinde, harıl harıl okul arayışında olduğumuz stresli bir dönemde Irmak ailesi ile tanıştık. Devlet Anadolu Lisesi veya farklı bir özel okulu düşünüyorduk. Tüm stresimiz ve kararsızlığımız, Irmak Okullarının kapısından içeri girdiğimiz andan itibaren değişti. Doğayla iç içe olan yapısı, son derece donanımlı derslikleri, laboratuvarları, spor ve sanat alanları ile Irmak bizleri ve oğlumuzu etkilemeyi başarmıştı.

Öğrenci işlerinde güler yüzlü bir karşılama akabinde müdür ve müdür yardımcımızın son derece samimi ve güvenilir konuşmaları, daha sonrasında rehberlik birim görüşmemizde sergilenen tutumlardan dolayı açıkçası çok etkilenmiştik. Zaten görüşmelerin akabinde, hemen aynı gün içerisinde oğlumuzu Irmak Lisesi’ ne kayıt ettirmeye karar verdik.

Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi zamanla daha da iyi anlıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarından asla taviz vermeyen, disipline, akademik başarıya, sanata ve spora eşit derece önem verebilen bir kurum içinde olmak gerçekten de çok güzel. Oğlum Irmak Lisesi’nden mezun olduğunda hangi kazanımlarla buradan ayrılacağını artık çok iyi biliyoruz. Özgüveni yüksek, sorgulamayı bilen, araştıran, kolay iletişime geçebilen, iyi düzeyde İngilizce konuşup, ikinci yabancı dilde kendini rahatlıkla ifade edebilen bir genç olarak bu okuldan mezun olacağına inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

İyi ki Irmak Ailesinin bir üyesi olmuşuz.

Sevgi ve saygılarımızla

Arzu-Koray KUŞCUOĞLU


10A SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN KEREM ATEŞ'İN VELİSİ ESRA ATEŞ

Irmak ailesi ile ilk tanışmam çok uzun yollar önceydi. Yuvayı yeni bitirmiş küçük bir kız çocuğunu ellerine teslim ettim. O küçük kız şimdi 22 yaşında, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesini burslu kazandı, yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Şu anda İstanbul Üniversitesinde yüksek lisans yapıyor. On iki yıl boyunca her gün okuluna severek giden, kendini ifade etmeyi, haklarını savunmayı bilen ,mutlu, çevresine duyarlı, Atatürkçü gençler yetiştiren bir kurumun başarısıdır bu. Oğlum şu anda 10.sınıf öğrencisi. İki yıl sonra onu da bu aileden uğurlayacağız. Eminim o ve tüm çocuklarımız istedikleri başarıları elde edecekler. Bir eğitim kurumunun başarı ile ayakta kalabilmesi aile, öğrenci ve okul iş birliği ile olur. Irmak lisesi bu hedef üzerine kurulmuş, her öğrencisini bir değer olarak görmektedir. Ben, kendi adıma çocuklarımın eğitim hayatında yıllarca huzurlu ve mutlu olmamı sağladıkları için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çünkü yıllarla şunu anladım çocuklar asla mutlu olmadıkları yerde başarıyı yakalayamıyorlar. Onun için her zaman doğru adresim Irmak Lisesi oldu.Çevremizde daha çok mutlu ve başarılı gençler görmek dileğiyle.

Esra Ateş


HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN CAN DURU'NUN VELİSİ GÜLTEN-TEVFİK DURU

Can’ın okula başlamasının üzerinden dokuz yıl geçti. İnanılmaz hızlı ve keyifli geçen bu sürenin başlangıcını daha dün gibi hatırlıyoruz. İlk günlerde yaşadığımız endişe ve meraklarımız, yerini güvene ve sevgiye bırakalı yıllar oldu.Can’ın, Cumhuriyet değerlerine bağlı, duruşu örnek olan, özverili öğretmen ve yöneticilerle dolu bir okulda okuyor olması bizi çok mutlu ediyor. Aile olarak hepimiz istediklerimize ulaştık. Can, evi gibi gördüğü okulunda, onun başarılı ve mutlu olması için elinden gelen her şeyi yapan öğretmen ve yöneticileri ile kendini çok iyi hissediyor; biz de bu tabloya bakarak ne kadar doğru bir karar verdiğimizin gururunu yaşıyoruz.

Tüm imkânlarını çocukların geleceği için kullanan, onları sahiplenen, güven aşılayan ve gelecekte bir duruş sahibi olmalarını amaçlayan öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ederiz. Belki de okulumuzun en güçlü yönlerinden biri saygı, sevgi ve güven ortamını yaşıyor ve yaşatıyor olması…

Son teşekkürüm ise iki değerli yöneticimiz Metin ve Arkın Bey' e gelsin. Çok olumlu katkılarınızı farkında olan ve sonuna kadar destekleyen bir veli olarak tüm emekleriniz için ayrıca teşekkür ederim. Sevgi ile kalın.

Gülten – Tevfik Duru


HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN KAAN TURFAN'IN VELİSİ NİLGÜN-MELİH TURFAN

TEOG sınavı hazırlıkları sırasında gösterdiğimiz özeni, TEOG sonrası lise arayışlarında da devam ettirdik. Yaptığımız listenin başında IRMAK Okulları vardı. Teker teker okulları gezdik. Ancak gerek konumu, gerek okulun butik yapısı, gerekse gösterilen ilgi, bizim IRMAK'ta karar kılmamızda etken olmuştu. Oğlumuz da ilk günden itibaren okulunu çok sevmişti. Onun şevkle okula gidip gelişi, öğretmenlerin sıkı disiplinli eğitim çabaları, bizim seçimimizin ne kadar doğru olduğunun göstergesiydi. Sınıftaki öğretmenlerinden Kaan ile ilgili iyi dönüşler almamız bizi daha da memnun etti. Hazırlık sınıfını bitirdikten sonra gelecek yıl Kaan’ın okuldan daha çok keyif alacağını düşünüyoruz. Okulumuzun Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı oluşu da bizi ne kadar doğru bir seçim yaptığımıza bir kez daha inandırdı.

İyi ki IRMAK ailesine katılmışız!

Saygılarımızla,

Nilgün ve Melih TURFAN


HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN ELİF TELLAL'İN VELİSİ AYŞE ÖZTÜRK TELLAL

Lise kayıt döneminde,özel okulu hiç düşünmezken kızım Elif in isteğiyle Irmak Okulları ile görüşmeye karar verdik.Okulun öğrenciler için uygun mimarisini,sıcacık aile ortamını gördük ve içimiz çok rahat olarak kayıt yaptırmaya karar verdik. Okul açıldığından bu yana da çocuğumuzda çok belirgin olumlu değişiklikler gözlemledik.En önemlisi öz-güvenli ve mutlu bir çocuk haline geldi.Öğretmenleri sanatsal yeteneklerini ön plana çıkarıp bunun geliştirilmesi konusunda bize yol gösterdiler.


HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN MERAL AİKA EREN'İN VELİSİ MURAT EREN

Zorlu ve başarılı bir TEOG macerasından sonra, kızımızın TEOG ve AOSP puanları yüksek olduğu için tercih olanağımızın bir hayli fazla olmasına rağmen, her aile gibi biz de okul seçimi ile baş başa kaldık. Lise seçim sürecinde aradığımız belli başlı koşullar ve Irmak’ta yaşayarak gözlemlediklerimiz:

Atatürk İlke ve İnkılâplarına verilen önem: Irmak Okullarının kuruluş felsefesinin çağdaş Türk gençliği yetiştirmek olduğunu kayıt yaptırmadan önceki araştırmalarımızdan biliyorduk ve bunun sözde değil özde olduğunu şu an ilk elden gözlemlemekten çok mutluyuz.

Akademik kadro:“Mutlu öğretmen, mutlu öğrenci” ilkesine inancımızdan dolayı, ilk araştırdığımız konu, okuldaki öğretmen sirkülâsyonu olmuştu. Akademik kadronun büyük çoğunluğunun uzun zamandır Irmak’ta çalışmakta olduğunu ve konularında oldukça tecrübeli olduklarını önceden öğrenmiştik; olaylara pozitif yaklaşan ve öğretmek için elinden geleni yapan etkin bir öğretmen kadrosuna sahip olduğumuza sonradan şahit olduk.Öğrenci odaklı eğitim – öğretim, sosyal aktiviteler ve mutlu öğrenci:Hayatta başarının, sadece bir kimya formülünü bilmek yahut sadece matematik dersinde çok başarılı olmakla sınırlı olmadığını düşünen, iyi bir akademik eğitimin çok önemli bir ön koşul olduğunu kabul eden ama bunun mutlaka iyi planlanmış sosyal aktivitelerle ve kişisel gelişimle desteklenmesi gerektiğini düşünen bir aile olarak dengeli bir okul bulmak bizim için çok önemliydi.Irmak, disiplinli bir okul olmasına rağmen; konuşabilen, kendilerini saygı sınırları içinde herkese karşı ifade edebilen ve özgür düşünen öğrenciler yetiştirmek için her türlü imkânı en üst seviyede sunan,Öğrencinin akademik açıdan başarılı olması için gerekli özeni ve desteği en iyi şekilde veren ve öğrenciyi yakından takip eden,Okul Müdürümüz tarafından sıklıkla dile getirildiği gibi, sadece etütlerle kısıtlı olmayan, ders ve etüt zamanı dışında da öğretmenlerine kolayca ulaşılabilen ve destek alınabilen, Çok sayıda başka öğrenci kulübü olmasına rağmen sadece 2 öğrenci için bile kulüp açarak öğrencisine değer veren bir okul…Daha da önemlisi, çocuğumuz Irmak`ta çok mutlu ve başarılı.

AP akredite olması:Kızımızın üniversite eğitimini Amerika’da sürdürmek istemesinden dolayı, seçtiğimiz okulun AP dersleri vermesi ve College Board’a akredite olması, Amerikan üniversitelerine giriş için zorunlu olan SAT sınavına yönelik çalışmalar yapması bizim için çok önemliydi. Amerikan Üniversitelerinin ortak kuruluşu olan College Board’un internet sitesinde yaptığımız kısa bir araştırmadan sonra, Irmak Lisesinin AP derslerini vermek için İstanbul’da akredite olan 6 okuldan biri olduğunu görmek, 10 AP dersi gibi Türkiye standartlarında çok yüksek bir ders oranına sahip olması ve daha fazla ders eklemek için hazırlanması, SAT ve SAT Subject testlerine yönelik destek çalışmalarının olması, bizim için önde gelen tercih nedenlerinden biriydi.

Yurtdışı danışmanlık:Karmaşık yurtdışı üniversite başvuru sürecinde etkin bir danışmalık desteği ve sürecin erken planlaması önem taşıdığı için okulu ziyaretimizde yurtdışı eğitim danışmanı ile özellikle görüşmek istememize rağmen kendisi yaz tatilinde olduğu için bunu gerçekleştirememiştik. Ancak aynı gün okulumuz yurtdışı eğitim danışmanı Sn. Stuart Haynes’in Bodrum’da tatili sürerken bizi arayarak yaklaşık 1 saat okulun yaklaşımını detaylı olarak anlatması ve sorularımızı en ince ayrıntısına kadar yanıtlaması, bizim için bu süreçte yalnız kalmayacağımızın garantisiydi.

Samimi ve gülen yüzlü idari kadro:Bir okul düşünün: Müdürü, Müdür Yardımcıları öğrencileri ismen tanıyor, idari kadro öğrencisinin dile getirdiği bir olayı ya da öneriyi daha sonra bire bir defalarca takip ediyor. Aile olarak okulumuzun çocuğumuzu en az bizim kadar takip ettiğini bilmek, bizler için çok önemli.

Laboratuarlar, derslikler, vb.Bütün özel okulların materyal donanımlarının birbirine çok yakın olduğunu düşündüğümüz için, okulumuzun laboratuarları, spor solonu, yemekhanesi, sanat atölyeleri, derslikleri en iyi donanıma sahip olmalarına rağmen bizim için bir tercih nedeni olmadı. Bu ilk (lise hazırlık) yılımızda ne kadar doğru bir tercihte bulunduğumuzu bir anne, baba olarak görmekten ve Irmak Ailesine mensup olmaktan çok mutluyuz.

Bunlar, bizim tecrübelerimizden kaynaklanan görüşlerimiz… Görüşlerimizin sizlere ve ailemize yeni katılacak üyelerimize faydalı olması dileği ile…

Yumiko, Murat Eren


5A SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN HAMDİ EFE TURAN, 5B SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN NEBİ EGE TURAN VE HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN DAMLA TURAN'IN VELİSİ BİLGE TURAN

Irmak Okullarında üç çocuğumuz okuyor. Eğitim anlayışı , öğretmenleri ve çalışanlarıyla kaliteli bir okul olduğunu duymuştuk. İçerisine dahil olduktan sonra bu düşüncenin doğruluğunu da gördük. Irmak Okulları , çocuklarına iyi bir eğitim aldırmak ve onları geleceğe güvenli bir şekilde hazırlamak isteyen velilerin beklentilerini büyük oranda karşılayabilecek bir okul. Bunun yanında özellikle yemekleriyle sağlıklı bir okul ortamı sunuyorlar. Bu olumlu niteliklerin artarak devam edeceği düşüncesindeyiz.

Bilge Turan


6-B SINIFINDAN ALP KESLER VE 11-B SINIFINDAN ARDA KESLER'İN VELİSİ SİBEL YAZICI

Çocuklarımızın okul seçiminde, iletişim içinde olabileceğimiz ve aynı yöne doğru baktığımız bir eğitim kurumunu tercih etmeye öncelik verdik. Irmak Okulları, eğitim ve öğretim içeriği, öğrenciye ve veliye yaklaşımı, sahip olduğu ilkeler ile rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir kurum. Öğretimin yanında çocukların kendine güvenli, mutlu ve özgün bireyler olmalarına emek ve önem veriliyor.


8A SINIFI ÖĞRENCILERIMIZDEN TAN TÜMAY'IN VELISI ESMA DEMET TÜMAY

Oğlumuz, Irmak Okullarında 2013 – 2016 yılları arasında üç yıl öğrenim görmüştür.

Bu dönemle ilgili tespitlerimiz, Irmak Okullarının; öğrencisine değer veren bir düşünce yapısı, modern ve organize eğitim – öğretim kadrosuyla; özgüvenli, disiplinli, saygılı, sosyal yönü güçlü, çağdaş, aydın, iletişime ve paylaşmaya önem veren, Atatürk ilke ve düşünce sistematiğine bağlı, yüzleri Batı’ya dönük, kaliteyi daima ön planda tutan, hijyen ve sağlıklı beslenmeye özen gösteren, sevgi ve mutluluk ile yoğunlaşmış eğitimi hedeflemiş bir öğretim kurumu olduğudur.Oğlum, okulunu sevdiğini, okulunda arkadaşları ve öğretmenleri ile mutlu olduğunu daima ifade etmiştir.

Bizler de aile olarak, Irmak Okullarındaki tespit, gözlem ve deneyimlerimize istinaden; son derece pozitif olan kanaatimizi ve Irmak Okullarında öğrenim gören bir çocuğumuzun olmasından duyduğumuz gururu paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla,TÜMAY Ailesi adına Tan TÜMAY velisi Esma Demet TÜMAY


12A SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN İZEL EVRENKAYA'NIN VELİSİ SERAP EVRENKAYA

Okulumuzun YGS ve LYS çalışmaları hakkında özelikle size ve öğretmenlerimize teşekkür etmek isteriz. Bu yılki destekleriniz sayesinde gençlerimiz sene sonunda çok iyi işler başaracaklar, bundan eminim. Her konuda arkalarında olmanız, öğretmenlerimizin özverileri, hafta sonu ders programları, okul çıkışı etüt çalışmaları, öğretmenlerimizin her an onların sorularına açık olmaları, destekleri, biz aileler ve gençlerimiz için çok önemli. Sağ olun, var olun. Ayrıca okulumuzun çocuklarımıza verdiği İngilizce eğitim de tartışılmaz. MUN sayesinde yabancı dillerini yurt dışında ve yurt içinde sınama fırsatı elde etmeleri, onlar için büyük şans. Bugün "Bu okulu iyi ki seçmişiz!" diyebiliyorsak, sizlerin sayesinde. Bu bir ekip çalışması tabii ki. Bunu da biliyoruz. Okulumuza kapıdan girdiğimiz andan itibaren güvenliğinizden başlayarak tüm personelin güler yüzlülüğü de ayrıca çok güzel. Teşekkür ederiz.

İyi ki varsın Irmak!


9B SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN MELODİ BEGÜM BEYNAM'IN VELİSİ DİDEM YENİCE BEYNAM

Irmak Okulları ile Amerika Birleşik Devletleri’nden Türkiye’ye dönüş sürecimizde tanıştık. O sıralarda 6 ve 10 yaşlarında olan çocuklarımız için okyanus ötesinden yürüttüğümüz araştırma karşımıza Irmak’ı çıkarmıştı. İlk Türkiye seyahatimizde okulu ve yöneticileri ziyaret edip konuştuk. Okulun eğitimle ilgili teklif ettiklerinden ve önümüze konulan eğitim modelinden çok etkilenmiştik. Bizi en çok cezbeden ise okulun Türkçe’leri çok da iyi olmayan çocuklarımıza bu açıdan da destek olmaya söz vermesi olmuştu. Okulun lokasyonunun da bizim için önemli bir artı olduğunu eklemeliyim. Sonuçta her iki çocuğumuzu da Irmak Okulları’na kayıt ettirdik. Irmak, aynı yöneticilerinin söz verdigi gibi hem Türkce’leri zayıf hem de Türk kültürüne çok da aşina olmayan çocuklarımıza ihtiyaçları olan desteği verdi. İlkokul birinci sınıfa kayıt olan oğlumuz Demir’in adaptasyonu cok hızlı oldu. Kısa sürede -kelimelerini biraz vurgulu konuşuyor olması dışında- diğer çocuklardan pek bir farkı kalmamıştı. Adaptasyonu böyle hızlı olunca akademik açıdan da hiçbir sorun yaşamadı.İlkokul beşinci sınıfa kayıt olan kızımız Melodi’nin ise yaşı ve sınıfı itibariyla adaptasyonu biraz daha uzun sürdü. Ancak bu süreçte Irmak, Melodi’ye bir rehber öğretmenle birebir calışma olanağı sağladı. Melodi, hızla giden bir trene orta yerinden atlamış olmanın şaşkınlığıyla bir yarım dönem dil ve kültür açısından zorlandıysa da, öğretmenlerinin ve kendisiyle okul saatlerinin büyük bir kısmında birebir çalışan değerli öğretmen Didem Ciçek’in de gayretleriyle kısa zamanda arkadaşlarını yakaladı ve okul yılını çok yüksek bir ortalamayla bitirdi. 2011/12 okul döneminde, okulumuzun her iki çocuğumuzun ihtiyaçlarına gösterdiği bu özen, ilgi ve hassasiyet okulu gözümüzde çok değerli kıldı. Zaman içinde, okulun yeni fikirlere açıklığı, ortaya çıkan sorunları çözmek için gösterdiği interaktif yaklaşım ve yorulmaz çaba okulu daha da çok benimsememize yol açtı. Akademik anlamda da çocukların bir meta olarak görülmeyip, önceliğin donanımlı bireyler yetiştirmek olması ve bu fikirlerin arkasında kararlılıkla duran Ortaokul ve Lise Müdürü Metin Yoleri’nin vizyonu bizi okula hayran bıraktı. Bu hayranlık nedeniyledir ki, geçen 4 yılda biri ilkokuldan, diğeri ortaokuldan mezun olan çocuklarımız, ortaokul ve lisede de yollarına Irmak’ta devam etmeye karar verdiler ve biz de onların bu kararlarını gönül rahatlığıyla destekledik.

Irmak Okulları, hedefi mutlu ve donanımlı genç bireyler yetiştirmek olan her anne-babaya gönülden tavsiye edebileceğim bir eğitim kurumudur.


5B SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN DEMİR BATU BEYNAM'İN VELİSİ DİDEM YENİCE BEYNAM

"Irmak Okulları ile Amerika Birleşik Devletleri’nden Türkiye’ye dönüş sürecimizde tanıştık. O sıralarda 6 ve 10 yaşlarında olan çocuklarımız için okyanus ötesinden yürüttüğümüz araştırma karşımıza Irmak’ı çıkarmıştı. İlk Türkiye seyahatimizde okulu ve yöneticileri ziyaret edip konuştuk. Okulun eğitimle ilgili teklif ettiklerinden ve önümüze konulan eğitim modelinden çok etkilenmiştik. Bizi en çok cezbeden ise okulun Türkçe’leri çok da iyi olmayan çocuklarımıza bu açıdan da destek olmaya söz vermesi olmuştu. Okulun lokasyonunun da bizim için önemli bir artı olduğunu eklemeliyim. Sonuçta her iki çocuğumuzu da Irmak Okulları’na kayıt ettirdik. Irmak, aynı yöneticilerinin söz verdigi gibi hem Türkce’leri zayıf hem de Türk kültürüne çok da aşina olmayan çocuklarımıza ihtiyaçları olan desteği verdi. İlkokul birinci sınıfa kayıt olan oğlumuz Demir’in adaptasyonu cok hızlı oldu. Kısa sürede -kelimelerini biraz vurgulu konuşuyor olması dışında- diğer çocuklardan pek bir farkı kalmamıştı. Adaptasyonu böyle hızlı olunca akademik açıdan da hiçbir sorun yaşamadı.İlkokul beşinci sınıfa kayıt olan kızımız Melodi’nin ise yaşı ve sınıfı itibariyla adaptasyonu biraz daha uzun sürdü. Ancak bu süreçte Irmak, Melodi’ye bir rehber öğretmenle birebir calışma olanağı sağladı. Melodi, hızla giden bir trene orta yerinden atlamış olmanın şaşkınlığıyla bir yarım dönem dil ve kültür açısından zorlandıysa da, öğretmenlerinin ve kendisiyle okul saatlerinin büyük bir kısmında birebir çalışan değerli öğretmen Didem Ciçek’in de gayretleriyle kısa zamanda arkadaşlarını yakaladı ve okul yılını çok yüksek bir ortalamayla bitirdi.


9A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ BEGÜM AYIRGA'NIN VELİLERİ ELİF-OĞUZ AYIRGA

Değerli Irmak Okulları,

9A Öğrencisi Begüm Ayırga ve 3A Öğrencisi İris Ayırga’nın ebeveynleri olarak görüşlerimizi siz değerli okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle paylaşmak istedik.Gelecek, bizlerin onu şekillendirme biçimimize bağlıdır. Bu yüzdendir ki, bizler veli ve öğretmen olarak çocuklarımıza / öğrencilerimize, muhakeme yapma, şeffaf olma ve etik davranma yollarını göstermeliyiz. Her iki çocuğumuzun da Irmak’ta hayata hazırlandıkları süreçte çevreye duyarlı olduklarını, yaşamlarında kendileri için belirledikleri bir rolleri olduğunu, esnek olduklarını ve kaynaklarını çok sağlıklı bir şekilde kullanabildiklerini gözlemliyor olmamız ebeveyn olarak bizler için her zaman kıvanç vesilesi olmuştur.

Özellikle “son yıllar” dünyada fakirliğin, savaşların sebep olduğu mülteciler ve göç sorunları ile terör hareketlerinin yoğunlaştığı bir dönem olarak iz bırakmıştır. Irmak’ta evrensel değerler ile birlikte Atatürk’ün bizlere armağan ettiği vazgeçilmez değerler ışığında özgür ve çağdaş bireyler yetiştirildiğini görmek, çocuklarımız Begüm ve İris ile ilgili gelecek hayallerimizi her zaman kuvvetlendirmekte ve geliştirmektedir.

Çocuklarımızı hayata hazırlamak adına daha çok inisiyatif verildiğini, yaratıcılık ve ekip çalışması becerilerinin daha fazla desteklendiğini görüyoruz. Ebeveyn olarak istiyoruz ki çocuklarımız, hayal kursunlar, gözlemlesinler, düşünsünler, güvensinler, analiz etsinler; tek başına veya topluca üretsinler. İşte tam bu noktada, Irmak Okullarının çocuklarımıza kendi potansiyellerinin farkına varmaları için açtığı iletişim kanallarını ve bunun çocuklarımızdaki pozitif yansımalarını rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz.

Çocuklarımızın sınırlarını genişletmek; neyin mümkün olduğunu keşfetmelerini sağlamak için iletişim yeteneklerinin geliştirilmesi en önemli gerekliliktir. Çocuklarımızın kendi potansiyellerini keşfetmelerini sağlamanın öğretmelerimizin ve bizlerin ortak olarak önceliklerimiz arasında olduğunu görüyoruz. Irmak Okullarında Okul İdaresi ile el ele gerçekleştirmeye çalıştığımız eğitim sistemi ve öğrenme metotları çocuklarımıza çok kıymetli bir yol çiziyor Geleceğe özgürce ve güvenle bakabilen, topluma ve dünyaya katma değer yaratacak çocuklarımız Irmak Okullarında bu disiplinle sevgi ve özenle geliştiriliyor başka bir deyişle arzu edilen sonuç için gerekli kaynak fazlasıyla ayrılıyor. Gelecekte daha büyük başarılara birlikte imza atmak ümidiyle hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederiz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Elif – Oğuz Ayırga


2014 ORTAOKUL MEZUNLARIMIZDAN SELİN BESTE YÜKSEL VE 5B SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN GÜNEŞ YÜKSEL'İN VELİLERİ HÜLYA-CÜNEYT YÜKSEL

"Bizim ailemiz açısından Irmak Okulunun en önemli özelliği, aynı Kadıköy’ümüz gibi, lâik-demokratik Atatürk Cumhuriyetinin sarsılmaz bir kalesi olmasıdır. Okulumuz, İstanbul’un en güzel semtlerinden birisi olan Caddebostan sahilinde doğaya duyarlı ve ödüllü mimarisiyle dünyanın kesinlikle en iyi ve güzel okullarından birisidir. Ancak, bundan daha önemlisi; Irmak Okullarının, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunan, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş uygarlığa uzanan, pırıl-pırıl aydınlık gençler yetiştirmesidir.Ben, aynı zamanda, çok takdir ettiğim ve bunu her fırsatta ifade etmekten çekinmediğim,Ortaokul ve Lise Müdürümüz Sevgili Metin Yoleri’i den kısaca bahsetmek istiyorum. Günümüzde; yönetme becerisinden yoksun bir çok “sözde” yöneticinin aksine, yukarıda adı geçen Müdürlerimiz, eğitimleri, araştırmacı kişilikleri, öğrenci ve öğretmenlere olan eşit mesafeleri, bitmek bilmeyen enerjileri ile Irmak Okullarına büyük başarılar.


6C SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN BEYZA BAKIRCIOĞLU'NUN VELİSİ PINAR BAKIRCIOĞLU

İki kız çocuğu annesi olarak, büyük kızım için anasınıfı arayışında olduğum yıllarda, '' eve en yakın okul en iyi okuldur'' anlayışıyla hemen evimizin çevresindeki okullara bakmıştım.Şansımıza da , şu anda Irmak Okulları 6.sınıf öğrencisi olan kızımın, Irmak Okulları anasınıfında eğitim görme şansını yakalamıştık. İşte o günden beri yedi yıldır aynı okula gidiyor.İki sene önce de küçük kızım bu şansı yakaladı.Şans diyorum, çünkü eskiden birkaç özel okul vardı.Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar.Bugün ise neredeyse bir mahallede iki özel okul var.Okulları iyi ya da kötü diye sınıflandırmam haddim ve uzmanlık alanım olmadığını düşünüyorum. Bu tamamen okuldan beklentileriniz ve çocuklarınızın özellikleri ile ilgili bence. Ancak Irmak Okullarında eğitim görmeyi büyük bir ŞANS olarak görüyorum. Irmak Okulları gerçekten ÖZEL VE FARKLI.

Ama, yıllardır Irmak Okullarında çocukları eğitim gören bir anne-veli olarak şunu artık çok rahatlıkla söyleyebilirim. Okul da PYP programı uygulanıyor mu? Bugüne kadar Irmak Okullarında başarıyla uygulanan PYP programında eğitim gören her bir öğrencinin kendi bilgi, becerileri doğrultusunda harikalar yarattıklarını yıllardır hayranlıkla bir veli olarak takip etmekteyim.

Her işlenecek ünite öncesi velilerin bilgilendirilmesi, her dönem veli portallarımıza yüklenen Öğrenci Gelişim Raporları, çocuklarımızın yetenekleri ile ilgili yapılan geri paylaşımlar ve destekleme çalışmaları bu programın bir parçası. Tüm çocukların okulda akademik bilgi kadar, sosyal, fiziksel, kültürel ve duygusal gelişimi içinde büyük emeklerle desteklendiklerinin farkındayım.Ve bundan büyük bir mutluluk duyduğumuzu, sanırım Irmak Okullarında ki tüm veliler adına da rahatlıkla söyleyebilirim. Çocuklarımın o ay hangi konuları öğreneceğini ve hangi becerilerini geliştireceğini öğreniyorum. Çocuklarımla beraber zaman ve bilgi paylaşımlarında bulunduğumuz , eve gönderilen aktiviteleri ise bizim en keyif aldığımız anlardan sayabilirim. Hatta bu aktiviteleri yaparken, bu zaman dilimlerimize bazen, anneanne, dayı gibi aile bireylerimizin de katıldığı anlar oldu.Ve lütfen bana inanın, geçmiş ile ilgili benim bile bilmediğim anılar, hikayeler çıktı zaman zaman. Harika paylaşımların yaşandığı anlar.

Çocuğun sadece akademik olarak çok iyi olması değil, sosyal ve kültürel anlamda da geliştirilmesi yönündeki bu program, tüm öğrencileri gelecek yıllarda ki mesleki hayatlarına kadar uzanacak olan büyük kazanımlar sağlamaktadır.Ve bence en önemlisi de sadece okul sınırları içerisinde değil, kendi yaşamlarında da eyleme geçirebiliyor olmalarını görmek büyük bir mutluluk.Bunu çok rahatlıkla gözlemleyebiliyorum. Çocuklarımın özgüvenleri, paylaşımları, bazen bizlere bile örnek olacak davranış tutumları.

Büyük kızım Beyza, 2 sene önce ilk dördü bitirdiğinde , PYP sertifikasını da almaya hak kazandı. 4.senenin sonunda , bütün bir sene boyunca büyük bir heyecan, istek ile çalıştıkları PYP mezuniyet ,yıl sonu gösterisinin yerini herhalde pek bir şey dolduramaz hafızamda.Beyza, tiyatro oyununda görev almıştı. FADİME adını taşıyan bir Anadolu kızını canlandıracaktı.Görsel Sanatlarda yeteneği benimle paylaşılmıştı. Ancak tiyatro bir ilk ti. Günlerce provalar, çalışmalar.... Artık evde bile hepimiz birer Fadime olmuştuk.O gün geldiğinde heyecan ve hüzün bir aradaydı.Dört yıldır aynı sınıf arkadaşlarından ve özellikle de çok değerli sınıf öğretmenimiz Sn.Tuba Yoleri' den ayrılmak ise en zoruydu . Mezuniyet günü sahnede sergilenen her paylaşım harikaydı.Ama benim, neredeyse pamuklara sarıp sarmaladığım kızım Beyza, sanki hayat tecrübeleri ile dolu, elinde tepsisi ve çayları, evlilik yapacak gelinin kız kardeşi, gelenek ve görenekler hakkında bilgi veren tam bir Fadimeydi. Tecrübeli bir çocuk oyuncusu vardı sanki karşımda. Kızım ve tüm arkadaşlarının bütün bir yıl boyunca emeklerini ve dört sene boyunca PYP kazanımlarını görmek muhteşemdi.

Bugün, şimdi bu çok keyifli paylaşımları 2.sınıfa giden kızımla yaşıyoruz.O da bir PYP öğrencisi.Geçen gün, '' Orman Ekosisteminde Yaşayan Canlılar Nelerdir?'' çalışmasını hazırlamak için, bilgisayarın başına geçti. Ablasını da yanına alarak araştırmalar yaptı. Sonra hazırladığı çalışmanın çıktılarını aldı. Ve beni karşısına alıp, sunum yaptı. Çok mutluydu.Ben de hayranlıkla kızımın sunumu izledim. Açıkçası Berra'nın da 4.sınıf PYP mezuniyetini merakla bekliyoruz.Ve Beyza, 6.sınıf öğrencisi olarak geçmiş senelerde ki öğretilerini şimdi çok daha farklı kullanıyor. Sunumlar ,projeler, uygulamalar, v.b .PYP eğitiminde eğitim gören çocukların, üniversite gibi ileri eğitimlerinde hiç zorlanmadan hareket edebileceklerine eminim. Bu programda edinilen kazanımları olan çocuklar, bence rahatlıkla farkedilebiliyor.

Çocuklarımızın Irmak Okullarında PYP Eğitimlerini almasında ,Okul Yönetimine ve gerçekten çok büyük emekleri olan PYP Koordinatorümüz Sn.Tuba Yoleri 'ye teşekkürü bir borç biliriz.

'' EĞİTİMDE FARK IRMAK''

Saygılarımla,

Pınar Bakırcıoğlu


7A SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALİ KAAN ERDOĞMUŞ'UN VELİSİ AYŞEGÜL ERDOĞMUŞ

Yıllardır, sadece kendi çocuklarımızı değil, geniş ailemizde yeğenlerimizi de lise ve üniversite sınavlarına hazırlayan, onların mimar, hukukçu, mühendis, matematikçi olmalarında emeği bulunan bir özel ders hocamız, Yavuz Hocamız var. Her musibetten bir iyilik doğar. Maalesef çocuklarımızı test makinesi haline getiren ülkemizdeki yanlış eğitim ve sınav sistemi nedeniyle Yavuz Hocamız zamanla arkadaşımız, artık ailemizden biri, çocuklarımızın Yavuz Ağabeyi oldu. Oğlumuz Kaan’ın bu Irmak’ta ikinci yılı. Yavuz Ağabeyimizi geçen hafta kapıda yolcu ederken, Kaan’ın testleri çözerken kendini otomatiğe bağlamadığını, konuları anlamaya çalıştığını, soruları nasıl çözdüğünü anlatmaktan zevk aldığını, ders verdiği öğrencilerde artık bu davranışları çok nadir gördüğünü söyleyerek, bunu okulumuzun eğitim anlayışının doğruluğuna ve verdiği eğitimdeki ileri seviyeye bağladı. Bu gözlemden yola çıktığımızda, Irmak hakikaten oğlumuza sorgulamayı, araştırmayı öğretiyor. Irmak’ta oğlumuz problemleri anlayarak ve farklı yollardan anlatarak çözebiliyor, okuduğu kitabın ana fikrini söyleyebiliyor, satır başı yapmaya dikkat ediyor, sonuç kısmı esprili kompozisyonlar yazabiliyor, konuşmaları dinlerken bilmediği kelimeleri soruyor... Irmak’ta oğlumuz düşünerek ve anlayarak öğreniyor.

Ayşegül Erdoğmuş


5-A SINIFI ÖĞRENCİMİZ ALİ ÖZPETEK VE 5-B SINIFI ÖĞRENCİMİZ NAZ ÖZPETEK'İN VELİSİ NAZAN ÖZPETEK

Biz ebeveynler olarak, hepimiz çocuklarımızın eğitimine çok önem veririz ve beklentilerimizi karşılayacak bir eğitim kurumunu bulmak için çok özen gösteririz. Benim ikiz çocuklarım bu sene Irmak Okulları beşinci sınıf öğrencileri ve kendileri hem akademik, hem de sosyal olarak sürekli bir gelişim içindeler. Irmak Okulları, öğrencilerini akademik olarak desteklerken, sosyal yönlerinin de gelişmesi için gerekli olan sanat, müzik ve sporla desteklemesi çocukların kendilerine olan güveninin de artmasını sağlıyor. Ayrıca verilen Ingilizce eğitimini çok başarılı buluyorum.


Activities

Pre-registration