Okul Aile Birliği

Irmak Okulları Okul Aile Birliği okul vizyon ve misyonuna bağlı kalarak, Okul Yönetimi ve veli ilişkilerinin pekişmesinde aktif rol alan, eğitim ve spor gelişim politikalarının oluşmasına katkı sağlayan, sosyal ve kültürel etkinliklerin planlanmasına ve sosyal sorumluluk projelerine destek veren bir kuruldur. 

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu, her yıl ekim ayında veli ve öğretmenlerin katılımı ile yapılan Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısında gönüllülük esasına göre aday üyeler arasından oylama ile belirlenir. Tüm velilerin Okul Aile Birliği seçimlerine katılma hakkı vardır.

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu, asil ve yedek üyelerden oluşur. Okul Aile Birliği üyeleri düzenli olarak toplanır. Bu toplantılarda yıllık faaliyet planıyla ilgili çalışmaları gündeme alır ve bilgi paylaşımında bulunur.

Okul Aile Birliği her faaliyet yılı sonunda yapılan çalışmaları raporlayarak Okul Yönetimi’ne ve tüm velilere sunar.

 

IRMAK OAB YÖNETİM KURULU

OAB Başkanı

Serdar SAYAR

OAB Başkan Yardımcısı

Müge İYİ

Yazman

İlke Öztürk SAVGA

Sayman

Esra ÖZTEMİR

Üye

Burak BALCI

 

OAB Yedek Üyeleri:

Işıl SERGEN
Yavuz ERDEM
Taliz Talen DÖNMEZ
Nilay AKKAYA
Öykü Güler SÖNMEZ
 
 

OAB Denetim Kurulu Asil Üyeleri:

Başkan
Zafer ÜNVER
Başkan Yardımcısı
Okan ÇAMUR
Üye
Gizem EKŞİOĞLU
 

OAB Denetim Kurulu Yedek Üyeleri:

Sevda YILMAZ
Özlem PALAZ
Burcu YILMAZ
 
    
 

OAB İLETİŞİM BİLGİLERİ

Okul Aile Birliği’ne irmakoab@irmak.k12.tr adresinden ulaşarak fikir ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

 

OKUL AİLE BİRLİĞİ FAALİYET RAPORU

Okul Aile Birliği 2021-2022 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız.

 

ETKİNLİKLER

OAB etkinlikleri fotoğraf galerisine ulaşmak için tıklayınız.

 

“BAĞIMILIK” KONULU SEMİNER
 
Lise öğrencilerimize yönelik okulumuzda gerçekleşen “ Bağımlılık ” konulu seminerde, okulumuzun davet ettiği Klinik Psikolog Şehnaz Tuna’nın yanısıra Okul Aile Birliği yönetim kurulu üyemiz, İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü Adli İşlemler Amirliği Suç Araştırmacı ve Eğitimcisi velimiz Okan Çamur “Uçuyorum Sanmıştım, Düşüyormuşum” adlı sunumu ile bağımlı bireylerin yaşadıkları ve bağımlılıktan korunma yolları üzerinde durarak çocuklarımızı detaylı bir sunumla bilgilendirdi. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. 
14 Ocak 2020
 
 
YILBAŞI ETKİNLİĞİ
 
Okul Aile Birliğimiz tarafından her yıl düzenlenen Yılbaşı Etkinliğimizde çoçuklarımız bu yıl da çok renkli bir gün geçirdiler. 
Sosyal sorumluluk kapsamında çeşitli ev yapımı yiyeceklerin ve renkli hediyelik eşyaların yer aldığı Yılbaşı Etkinliği, yağdırılan kar ve yeni yıl müzikleri eşliğinde çok eğlenceli geçti. Noel baba ve  Disney karakteri Olaf’’ın da katılımıyla ayrı bir renk kazanan etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ederiz. 
18 Aralık 2019
 
 
İLHAN ŞEŞEN ve SUNAY AKIN İLE AŞK ŞARKILARI VE ÖYKÜLER
 
 
Irmak Okulları Okul Aile Birliği olarak, 25 Ekim Cuma günü Kültür Merkezi’mizde, aşkla, ümitle,  vatanla, gelecekle dolu bir geceye tanıklık ettik.
 
156 yıldır eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile olanakları kısıtlı çocuklarımızın eğitimi yararına düzenlenen bu muhteşem gecede, şair, yazar, müzeci Sunay Akın ve aşk şarkılarının usta ismi İlhan Şeşen, Cumhuriyet ve sevdaya dair öyküleri ve o öykülerin melodilerini kalplerimize fısıldadılar.
Tarihe, geçmişe, geleceğe, binlerce kitabın ışığına, neşesine, duygusuna ve bilgisine iki saatlik mucize bir yolculuk gerçekleştirdiğimiz bu keyifli akşama katılarak destek veren ve bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.
25 Ekim 2019
 
 
SANAT FESTİVALİ
 
Irmak Okulları Sanat Festivali, ilkokul ve anaokulu öğrencilerimizin katılımı ile okulumuz bahçesinde gerçekleşmiştir. Öğrencilerimiz; mandala, mozaik çalışması, bardak tasarım atölyesi, çanta ve kalemlik boyama, maket araba yapımı, Ebru çalışması, sihirli balon, sevimli kitap ayracı, sihirli kum, el baskısı ve maske boyama etkinlikleri ile yaratıcı ve eğlenceli güzel bir gün geçirdiler.
Okul Aile Birliği’miz ve Nezih Kırtasiye katkılarıyla gerçekleşen etkinliğe katılan tüm firmalara (Edding, Staedtler, 4mturkiye, Bic, Umurkirtasiye, Artdecohobi, Alptrading, Artstorebursa) teşekkür ederiz.
29 Mayıs 2019
 
 

İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ ÇOCUK KOROSU KONSERİ

 
İstanbul Devlet Opera ve Balesi ile OAB, çok sesli müziğin gücünden çıkan birlikteliği çocuklarla buluşturmak adına sosyal sorumluluk kapsamında Irmak Kültür Merkezi’nde bir konser düzenlemiştir. 
IDOB çocuk korosu, sanata erişimi kısıtlı olan farklı okullardan öğrencileri de okulumuza davet ederek, muhteşem bir performans sergilemiştir. Katkılarından dolayı başta IDOB Çocuk Korosu’na, okulumuz 3. ve 4. sınıf öğrencilerine, ortaokul öğrencilerimize ve müziğin birleştirici gücünde bizimle beraber olan Fikirtepe İnönü İlkokuluna çok teşekkür ederiz.
15 Mayıs 2019

 

INTERNATIONAL DAY
 
Okul Aile Birliğimiz tarafından her yıl 23 Nisan Dünya Çocuk günü kutlamaları kapsamında organize edilen Uluslararası Gün (International Day) etkinliğimiz gönüllü velilerimizin katkılarıyla coşku ile kutlandı. 
International Day etkinliğinde öğrencilerimiz Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Fransa, Peru, Çin, İspanya, Bosna Hersek, Fas, Hollanda, Avusturya ve Rusya stantlarını gezerek, tüm bu ülkeleri tanıma fırsatı buldular. 
Ayrıca, kendilerine verilmiş olan pasaportlara ülke mühürlerini bastırdılar. Tüm öğrencilerimiz, ülkelere özel yiyecekler ve elişi - sanat ürünlerinin yer aldığı stantlara, profesyonel dans ve müzik gösterisine büyük ilgi gösterdiler. 
Etkinlikde emeği geçen tüm gönüllü velilerimize çok teşekkür ederiz. Etkinlikten elde edilen gelir sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacaktır.
08 Mayıs 2019
 
 
 
MONDAY FUNDAY

Bu yıl ilk defa düzenlenen ve bundan böyle ayda bir Pazartesi günü farklı etkinliklerle öğrencilerimizle buluşacağımız MONDAY FUNDAY etkinliği Okul Aile Birliği üye velimizin aracılığıyla INDOOR LIFE firmasının OAB’ye bağışladığı Nostalji arabaları ile çok renkli ve eğlenceli geçti. Velimize verdiği destek için teşekkür ederiz.

19 Mart 2019

 

 

BUHARA İLKÖĞRETİM OKULU VE GÖRSEL SANATLAR  BÖLÜMÜ ORTAK ETKİNLİĞİ

Okul Aile Birliği olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Engelli Öğrenci Sınıfı’nı yapmış olduğumuz BUHARA ilköğretim okulu öğrencileri ile ortak bir sanat etkinliği düzenlendi. Eğlenceli bir gün geçiren öğrencileri etkinlik sonunda velimizin sahibi olduğu MoonChild Çocuk Kitabevi tarafından  bağışlanmış olan  hediyelerle uğurladık. Okul Alie Birliği üyesi velimize verdiği destek için teşekkür ederiz. Buhara İlköğretim Okulu Müdürü’ne de Okul Aile Birliği’mize vermiş olduğu plaket için çok teşekkür ederiz.

28 Şubat 2019

 

E-ATIK “ ATMA BAĞIŞLA” KAMPANYASI

Okul Aile Birliği ve Fen bölümümüzün TEGV ile ortaklaşa yürüttüğü “Atma Bağışla” projesi ile E-atıklardan elde edilen gelir TEGV’e bağışlanacaktır. TEGV proje kapsamında  ilkokul öğrencilerimize e-atık ile ilgili bir sunum gerçekleştirmiştir. TEGV, Atma Bağışla Projesi kapsamında bugüne kadar 1200’ün üzerinde çocuğun nitelikli eğitim ile buluşmasına katkıda bulunmuştur.

14 Şubat 2019

 

PLASTİK KAPAK KAMPANYASI

Engelsiz dostlarımıza umut oluyoruz!

Sene sonuna kadar devam edecek “Plastik Kapak” kampanyamıza destek olmak için toplayacağınız plastik kapakları bina girişlerimizde yer alan kutulara bırakabilirsiniz. Bu kampanyada kullanılan görselleri hazırlayan öğrencilerimize ve destek olan Görsel Sanatlar Bölümü’ne teşekkür ederiz.

7 Ocak 2019

 

 

BOT-MONT KAMPANYASI

Yeni yıla bot-mont yardımı ile başlayan Okul Aile Birliğimiz MUŞ-DAĞARASI ilkokulunun 65 öğrencisine bot ve montlarını yollamıştır. Yeter ki çocuklarımız üşümesin.

Ocak 2019

 

TAKSİM-BEYOĞLU GEZİSİ

İstanbul’un en canlı ve en hareketli tarihi bölgesi olan Taksim-Beyoğlu’nu Okul Aile Birliği’miz organizasyonu ile rehber eşliğinde velilerimizle gezip bir keşfe çıktık. Gezimizde müzeleri, kiliseleri ve şehrin mimari özgünlüğüne sahip ara sokaklarını hayranlıkla izledik. Karaköy’ün tarihi dokusu içerisinde güzel bir oğle yemeği eşliğinde gezimizi tamamladık. Katılım gösteren velilerimize çok teşekkür ederiz.

25 Aralık 2018

 

YILBAŞI KERMESİ

Gelenekselleşen yılbaşı kermesimiz eğlenceli hediyelik ürünler ve üyelerimizin el yapımı hazırladıkları yiyeceklerle neşeli bir havada geçti. Arada yağan kar günün sürprizi olarak tüm öğrencilerimizi sevindirdi. Soğuğa rağmen Okul Aile Birliği ile beraber kermese destek veren gönüllü velilerimize teşekkür ederiz.

12 Aralık 2018

 

BOT-MONT KAMPANYASI

Karma sistem eğitim veren MUŞ-MERKEZ ALİ GEDİK İlkokuluna  Okul Aile Birliği olarak 52 adet öğrenci için Bot ve Mont yardımı yapmıştır. Yeter ki çocuklarımız üşümesin.

Aralık 2018

 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

Okul Aile Birliği olarak, çocuklarımıza büyük emeği geçen değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü hatıra nitelğindeki hediyelerimizle kutladık. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

24 Kasım 2018

 

10 KASIM KASIMPATI SATIŞI

Her yıl 10 Kasım’da Okul Aile Birliği’mizin desteği ile satışa sunulan saksıda kasımpatı satışlarımızdan elde edilen gelir, yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde kullanılmaktadır. 

10 Kasım 2018

 

PENDİK BUHARA İLKÖĞRETİM OKULU ÖZEL EĞİTİM SINIFI

Kitap ve kırtasiye desteği ile yolumuzun kesiştiği bu okulumuza Kitap Kampanyası kapsamında 1000 adet kitap yardımı yapıldı. Ayrıca 40 engelli öğrencinin eğitim gördüğü kötü durumda olan 2 adet sınıf sosyal sorumluluk projesi kapsamında yenilendi. Buhara İlköğretim Okulu tarafından sınıflara “Irmak Okulları” adı verildi. Okulun tüm dış cephesi Okul Aile Birliği üye velimiz aracılığı ile FİLLİ BOYA tarafından boyandı. Velimize verdiği destek için teşekkür ederiz.

28 Ağustos 2018

 

IRMAK ŞENLİĞİ

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Irmak Şenliği bu yıl da sanatsal, sportif ve eğlenceli aktivitelerle Irmak Ailesi’ne keyifli dakikalar yaşattı. Şenlik, Lise öğrencilerimizin talebi doğrultusunda Okul Aile Birliği’mizin katkılarıyla sahne alan Son Feci Bisiklet Grubu’nun konseri ile sona erdi. 

06 Mayıs 2018

               

INTERNATIONAL DAY

Her yıl Nisan ayında Okul Aile Birliğimiz tarafından düzenlenen International Day etkinliğimiz bu senede çok hareketli ve eğlenceli geçti. Farklı ülke ve kültürlerin tanıtımının yapıldığı etkinlik büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleştirildi.

19 Nisan 2018

 

İLKOKUL TAKI TASARIM ETKİNLİĞİ

İlkokul öğrencilerimiz, sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunmak amacıyla International day etkinliğinde satmak üzere renkli ve zevkli takılar tasarladılar. Emeği geçen tüm öğrencilerimize  çok teşekkürler.

03 Nisan 2018

 

“DESTINATION IMAGINATION” KULÜBÜ KEDİ EVİ ETKİNLİĞİ

Okul Aile Birliği olarak “Destination Imagination” kulübünün  sokak kedilerine destek olmak amacıyla yaptıkları kedi evi etkinliğinde çok renkli ve sıcacık kedi evleri yapmalarında onlara destek olduk.

18 Ocak 2018Bu sayfa 1.11.2022 14:38:25 tarihinde güncellenmiş ve 16723 defa ziyaret edilmiştir.

Etkinliklerimiz

Ön Kayıt