Mezun Görüşleri

ÜLGEN ALP ERDOĞAN

Irmak Okulları ailesinin, 2012 yılında bir 11. sınıf öğrencisi olarak üyesi oldum. Irmak Lisesinden 2013 yılında mezun olarak Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. Yalnızca iki yılımı bu okulda geçirsem de -en keyifli ve en güzel iki yıldı- keşke daha önceden burada olsaydım dedim her zaman.

Aydın, öğretmeye hevesli, öğrenciden anlayan, enerjik, çağdaş öğretmenleriyle; her sosyal sınıftan ailenin çocuklarının bir arada olduğu, unutulmayacak arkadaşlık ortamıyla, okulun kendine özgü, doğaya ve çevreye saygılı mimarisi ve yeşilliklerle iç içe çevre düzenlemesiyle, okuldaki tüm yetenekli sporculara sunulan fırsatlarıyla, en önemlisi, Türkiye Cumhuriyeti’ni en çok ihtiyaç duyduğu modern, laik ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak, sorgulayan insanlar olarak yetiştirilen, fikri hür vicdanı hür irfanı hür, Atatürkçü nesiller yetiştirmesiyle ve özelde de bu güzel okulu temsilen katıldığım Türkiye Yüzme Şampiyonalarında beni hep desteklemesi ve kürsüye çıkıp madalya aldığımda başarıma ortak olmasıyla bu ailenin bir parçası olmak, benim için bir büyük mutluluk ve gurur kaynağıdır.

 

Ülgen Alp Erdoğan

Hukuk Öğrencisi


YİĞİT YALÇIN

Irmak ailesine 2007 yılında katıldım. Beş yıllık lise eğitimim ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine adım attım. Şu an fakültemde tıp eğitimime devam etmekteyim.

Irmak'a adım attığım ilk günden itibaren, bir okuldan daha öte, öğrencilerine Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığıyla yol gösteren, onları sadece akademik değil sosyo-kültürel anlamda da en iyi şekilde yetiştiren bir ailenin parçası olduğumu hep hissettim.

Bugün geleceğe emin adımlarla yürürken, Irmak çatısı altında bizlerin aklı ve vicdanı hür, sorgulayan, eleştiren, kitlelere öncülük eden, her şeyden önce de toplumda fark yaratan bireyler olmamız için emek harcayan herkese teşekkür ederim.

 

Tıp Öğrencisi


MİNA POYRAZ

Atatürkçü bakış açısı ve eğitim kalitesi ile Irmak Okulları, lise eğitimim için ailemin ilk tercihi oldu. Lise öğrenimimin üç senesini Irmak Okullarında, bir senesini ise AFS ile Almanya'da geçirdim. Sınırlı sayıda öğrencinin olduğu sınıfları ve öğretmenlerin birebir öğrencilerle ilgilenmesi sayesinde, her açıdan özel denebilecek bir eğitim gördüm. Bu özel eğitimin sayesinde, asıl amacım üniversiteyi yurtdışında okumak olmasına ve Türkiye'de üniversite sınavına hazırlanmamış olmama rağmen, üniversite sınavından iyi bir puan alarak Koç Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandım ve Türkiye'de kalmaya karar verdim. Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra Amerika'nın Boston şehrinde bulunan Northeastern Üniversitesine Dijital Medya yüksek lisansı yapmak üzere geldim. Şu an yüksek lisansın son dönemindeyim. Aynı zamanda da Boston'da Dijital Pazarlama üzerine çalışıyor, ülkemi en iyi şekilde temsil ediyorum. Bu başarılarımın arkasında olan Irmak Okullarına, bana verdiği kaliteli temel eğitimden dolayı teşekkür ederim.

 

Saygılarımla,

Mina POYRAZ

Dijital Pazarlama Uzmanı

(2010 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


SİMAY ARAS

Irmak Lisesi’ne 2006 yılında başlayıp, 5 yıl boyunca Irmaklı olmanın farkını yaşadıktan sonra 2011 yılında Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini burslu kazanarak mezun oldum. Son 1,5 yıldır Toksöz Grup bünyesindeki Sanset Gıda firmasında Lojistik planlama uzman yardımcısı olarak çalışıyorum.

Eğer bugün kendimi başarılı hissediyorsam Irmak Okulları’nın etkisi çok büyüktür. Irmak Lisesi beni sadece akademik hayata hazırlamakla kalmayıp sosyal yönden de gelişimimi sağlayarak kendime olan güvenimi artırmıştır. Katıldığım münazara turnuvaları, tenis takımında okulumu temsil etmem, yapmış olduğum Okul Meclis başkanlığı görevi kendimi farklı alanlarda geliştirmeme fırsat sağlamıştır.     

Irmaklı olmanın ayrıcalığını hayatımın her döneminde yaşamaya devam ediyorum.

 

Saygılarımla,

Simay Aras

Lojistik Planlama Uzman Yrd.

(2011 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU) 


TAYS BOYNUİNCEOĞLU

Merhaba,

Ben Tays Boynuinceoğlu. Irmak Okulları’nda hazırlık sınıfı dahil 5 yıllık lise eğitimimi 2011 yılında tamamladım. Ardından Koç Üniversitesi’nde Kimya Biyoloji Mühendisliği bölümünde okudum ve 2016 yılında bölümümü birincilikle bitirdim. Aynı sene tekrar Koç Üniversitesi’nde CEMS Uluslararası İşletme (CEMS MIM) yüksek lisansına başladım. 1 senelik bir program olan bu yüksek lisansın ilk dönemini Koç Üniversitesi’nde geçirdim. İkinci dönemini ise şu an İngiltere’de, London School of Economics and Political Science’ta okuyorum.

Irmak Okulları bana bugün hala en yakın dostum dediğim insanların yanı sıra birçok güzel deneyim ve doğru bir çalışma disiplini kazandırdı. İlk yurtdışı deneyimimi bu okulda okurken Detroit’teki kardeş okulumuz Cranbrook Schools’a bir proje sunumu için gittiğimde edindim. İngilizce hocalarımızın yardımlarıyla sahnelediğimiz Romeo ve Juliet oyunu sayesinde sahneye alıştım ve spor derslerimizde kendimi sportif anlamda geliştirdim. Bu sayede üniversitede dans kulübüne katıldım ve lisanslı bir dansçı olarak birçok gösteri ve yarışmada yer aldım. Irmak Okulları’ndaki mükemmel yabancı dil eğitimi sayesinde hem üniversite hayatımda hem de yurtdışı deneyimlerimde kolaylıkla iletişim kurup, kendimi ifade edebildim. Resim derslerinde bize sağlanan özgürlük ve yeteneğimizi keşfetmemizi sağlayan hocalarımız sayesinde en büyük hobime kavuştum.

Irmak Okulları hem akademik alanda hem de vizyon olarak beni her anlamda üniversite hayatına ve sonraki aşamalarda karşılaşacağım zorluklara en iyi şekilde hazırladı. Bu okulda her zaman yardıma ve öğrencileri dinlemeye hazır, Atatürkçü bakış açısına sahip, hem deneyimleriyle hem de altın değerinde bilgileriyle sağlayabilecekleri hiçbir desteği esirgemeyen mükemmel öğretmenlerim oldu. Bu okulda okuduğum ve bu insanlarla tanıştığım için kendimi çok şanslı sayıyorum ve Irmaklı olmaktan gurur duyuyorum.

Tays Boynuinceoğlu

(2011 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


CELİN SİVRİKAYA

1999 yılında girmiştim Irmak okullarının kapısından içeri. O zamanlar 14 senelik bir maceraya girdiğimin farkında değildim tabii ki. 2013 yılında mezun olurken yüzümdeki gülümsenin yanı sıra gözlerimde yaşlar olduğunu da fark etmiştim. Çünkü en saf ve yeni şeyler öğrenme isteğimin en fazla olduğu yaşlarımda, Irmak Okulları bana bir okulun katabileceğinden çok daha fazlasını katmıştı. Beni geleceğime ve mesleğime hazırlamıştı. Düzgün bir birey olabilmem için gerekli erdemlerin ve saygının ne kadar önemli olduğunu göstermişti. Geçmişten ders almanın ve geleceği planlamanın başarıdaki anahtar olduğunu öğretmişti. Özgür düşünmenin, hür olmanın ve asla yanlışa boyun eğmemenin en önemli özellik olduğunu her zaman vurgulamıştı. Beni aile hayatıma ve toplumda birey olarak yerime hazırlarken yaşadığımız doğayı korumanın önemini anlatmıştı. Kat görevlisinden güvenliğine, öğretmenlerinden yöneticilerine kadar herkes ailem kadar yakındı. Irmak okulları ikinci evim olmuştu.

Diplomamı elime aldığım sırada, ideallerime bir adım daha yaklaşmanın sevincini yaşarken, Irmak okullarından ayrılmanın da üzüntüsünü yaşıyordum. 

Şu an Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde öğrenciyim. Bugün sahip olduğum başarının temellerinin bu çağdaş ve modern kurumda attığım için çok gururluyum. Akademik başarımın yanı sıra, sanatsal açıdan da kazanımlarımı yine bu kurumda başladım. Piyano notalarına ilk dokunduğum sırada henüz 3.sınıf öğrencisi ufak bir öğrenciydim. Beni her konuda şekillendirirken, Atatürk’ün dediği gibi “Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.” sözünü ruhuma işleyen Irmak okullarına ne kadar teşekkür etsem az. Her zaman denildiği gibi, Irmak’lı farklıdır, Irmak’lı fark yaratır ! 

Semra Celin Sivrikaya

(2013 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


ALİ SORUŞBAY

Benim Irmak serüvenim 1996 yılında henüz Irmak ilk yaşını yeni doldurmuşken ana sınıfına yazılmam ile başladı. İlkokul ve liseye de Irmak’ta devam ederek toplam 13 yıl Irmak Okulları’nda okudum. Ardından Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesine, Kanada’da ise McGill University’ye kabul edildim. Tercihimi soğuktan yana kullanarak McGill’de Finans ve Pazarlama okudum. Üniversiteden hemen sonra ise Procter & Gamble Company’de Finans alanında yönetici olarak çalışmaya başladım ve halen P&G’de çalışmaya devam ediyorum.

Benim için Irmak’ı en özel kılan özellik okulun eğitime ve birey yetiştirmeye olan bakışıdır. Irmak kurulduğu günden beri toplumda fark yaratan farklı insanlar yetiştirmeyi hedefledi. Okulda en çok duyduğumuz cümle “Irmak farklıdır, Irmak’lı fark yaratır”dı. Bu kapsamda sürekli sorgulayan, merak ettiğini araştıran, düşündüğünü birkaç dilde ifade edebilen ve fikirlerini söylemekten çekinmeyen çocuklar olarak büyüdük. Özgün olmanın önemini anlayan, fark yaratmaktan korkmayan, farklı beceri ve özellikleri ile gurur duyan bireyler olarak mezun olduk. Ben bir okulun öğretebileceği bundan daha iyi bir şey düşünemiyorum!  

 

Saygılarımla,

Ali Soruşbay

Finansal Analist

 (2009 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


BERAY ÇAKIROĞLU

Merhabalar,

Ben Beray Çakıroğlu. Irmak Okullarının 2013 mezunlarındanım. Hazırlık sınıfıyla birlikte, toplam 5 senelik lise hayatımı Irmak Okullarında tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım. Şu an ise üniversitenin son sınıfındayım. Lisemin bana kazandırdığı ve kendimi en özgüvenli hissettiğim 2 şey, aldığım İngilizce eğitimi ve katıldığım sosyal etkinliklerdir. Özellikle hazırlık sınıfındaki özenli ve yoğun İngilizce programı sayesinde üniversite hayatımda da çok rahat ettim. Çıktığım tüm yurt dışı seyahatlerinde Irmak mezunu olmanın farkını hissettim. Okulda dersler kapsamında yapılan sunumlar da bu ayrıcalığımı pozitif olarak etkiledi. Akademik hayatın yanı sıra, okuldaki tüm sosyal aktiviteler sayesinde birçok farklı aktiviteyi deneme ve hobilerimi oluşturma fırsatı yakaladım. Kişiliğimin de tüm bu sosyal etkinlikler sayesinde geliştiğine inanıyorum. Ve tabii ki lise hayatım boyunca çok güzel arkadaşlıklar edindim. Okul sonrasında da hem öğretmenlerim hem de arkadaşlarımla görüşmeye devam ettim. Mimari ve lokasyon olarak da böyle farklı ve güzel bir okulda, keyifli ve unutulmaz bir lise hayatı yaşadığım için çok şanslı hissediyorum.

Beray ÇAKIROĞLU

(2013 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


PINAR ERSOY

Ben Pınar Ersoy,

Irmak Okullarında geçirdiğim 2005 – 2010 yılları hayatımın en güzel dönemiydi. Bu süre boyunca en başta Atatürkçü bakış açısı ile kaliteli bir akademik eğitimi, kendi dallarında son derece uzman çok değerli eğitimcilerden alma fırsatını yakaladım. Her alanda beni destekleyen kıymetli hocalarım sayesinde yeteneklerimin farkına vardım ve onları özgürce ifade edebileceğim ve geliştirebileceğim bir ortamda yetiştirildim. Lisedeki en unutulmaz anım, küçüklüğümden beri hayalim olan kendi eserlerimden oluşan resim sergimi lise binasının girişinde açıldığını gördüğüm gündü.

Mezun olduktan sonra Özel Irmak Lisesi’nde almış olduğum İngilizce eğitimi sayesinde kolayca üniversite hazırlık sınavını geçtim ve 2010 - 2014 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde Yazılım Mühendisliği ana dal, Endüstri Mühendisliği çift ana dal bölümlerini tamamladım. 2016 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans bölümünde eğitimime devam ediyorum.

Üniversite hayatım boyunca birçok farklı şirkette çalışma ve farklı sektörleri görme fırsatım oldu. 2013 - 2014 yılları arasında 1 yıl boyunca dünyada her yıl en çok patenti alan, 410.000’i aşkın çalışanı ile 170’den fazla ülkede faaliyet gösteren IBM Türkiye’de doğal dil işleme tekniklerini kullanarak “Watson Content Analytics” projesinde çalıştım. Ardından 2014 - 2016 yılları arasında iş analitik çözümlerinde dünya liderlerinden biri olan SAS Türkiye’de Analitik Danışmanlık departmanında görev aldım. 2016 nisan ayında itibaren Türkiye’nin en büyük ikinci bankası Garanti Bankasında “Risk Analitik” ekibinde çalışıyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Pınar ERSOY

Risk Analitik Yetkilisi

(2010 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


İREM TANYEL

Irmak Okullarından 2011 senesinde mezun oldum. Irmak maceram lise hazırlık ile başladı, mezuniyetimle beraber sona erdi. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümünü kazandım ve 2015 yılında üniversiteden yüksek bir ortalama ile mezun oldum. Bir yıl bir kimya firmasının pazarlama departmanında çalıştım. Şu an Amerika’da yüksek lisans eğitimime başlamak için çalışmalarımı yürütüyorum.

Hayatımda iyi ki yaptım dediğim birçok şey vardır. Bunlardan bir tanesi de Irmak Okullarını tercih etmektir. Burada aldığım kaliteli eğitim, bana profesyonel kariyerim için çok iyi bir zemin hazırladı. Gerek yabancı dil eğitimi gerek öğrenci ve öğretmen profilinin kaliteli oluşu Irmak Okullarını her zaman bir adım öne taşımıştır benim için. Irmak Okulları, lise eğitimim için bırakmak zorunda olduğum spor yaşantımı da aynı zamanda sunduğu zengin spor aktivitesi olanaklarıyla devam ettirmemi sağladı. Son olarak, Irmak Okullarının bence en önemli artısı, Atatürkçü bakış açısına sahip olan bir kurum olması. İlkokulda Atatürk sevgisini bize aşılamışlardı fakat Irmak Okullarının sahip olduğu bilinçle beraber bu bakış açım daha da pekişti. Gerçek Atatürkçülüğü bu kurumla beraber öğrendim diyebilirim. “İyi ki Irmak mezunuyum.” diyebilmek benim için gurur verici…

 

İrem TANYEL

(2011 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


NAZLI EDA ATEŞ

Her günü yeni bir öğretiyle dolu koskoca 12 senem Irmak Okullarında geçti. 7 yaşında başladığım bu yolculuğu tüm öğretmenler ve okul çalışanlarıyla bir aile olarak 18 yaşımda tamamladım. Atatürk ilkelerine bağlı, sosyal hayata ve spora değer veren, eğitim vermenin ötesinde tüm öğrencilerini hayata hazırlayan okulumun değerini,  “Irmak farklıdır, Irmaklı fark yaratır.” cümlesinin önemini üniversiteye geldiğimde anladım. Üniversitede ilk tercihim olan İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Halkla İlişkiler bölümünü burslu olarak kazandım. Hazırlık sınavını, Irmak Okullarında 12 sene boyunca gördüğüm İngilizce eğitimi sayesinde kolaylıkla atladım. Üniversite hayatım boyunca lisede kazandığım beceriler sayesinde akranlarımdan akademik anlamda birçok üstünlüğe sahiptim. Nitekim Bilgi Üniversitesinden yüksek onur derecesi ile mezun oldum. Halen İstanbul Üniversitesinde Kurumsal İletişim alanında yüksek lisans yapmakta ve İnsan Kaynakları alanında “İşe Alım Uzman Yardımcısı” pozisyonunda çalışmaktayım.

 

Nazlı Eda ATEŞ

İK Uzmanı

(2011 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


OYKUN SARĞIN

Merhabalar,

Irmak Okullarında 2005 – 2009 yılları arasında 4 sene boyunca eğitim gördüm. Irmak Okulları sadece eğitim değil, insan ilişkileri ve sosyal projeler olmak üzere hayatımın birçok kısmında bana kolaylıklar sağladı. Öğretmenleri sadece bir birey olarak değil, saygılı çerçevesinde bir arkadaş, bir aile olarak görürdük birçok zaman.

Lise eğitim sürecimi bitirdikten sonra Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünü bitirdim. Ardından İrlanda’da yaşama fırsatı buldum bir süre. Şu an Ekin Endüstriyel Isıtma ve Soğutma Sistemleri şirketinde endüstriyel satış departmanında satış mühendisi olarak görev yapmaktayım.

Sevgi ve Saygılarımla,

Oykun SARĞIN

Çevre Mühendisi

(2009 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


OZAN KÖROĞLU

Irmak Lisesine başlamam uzun ve zorlu bir tercih döneminin sonucunda oldu. Doğruyu söylemek gerekirse, okulun ilk zamanlarında bazı konularda ön yargılarım vardı. Okula alışamadığımı düşünmeye başlamıştım hatta daha da ileri giderek neredeyse başka bir okula geçmeyi düşündüğüm zamanlar bile oldu. Ancak bazı şeyleri çocukça düşündüğümü sonradan fark ettim. Okuldaki insanlarla arkadaşlığım ilerledikçe ve ortama alıştıkça ön yargılardan tamamen arındım ve 5 senenin sonunda 2011 yılında okuldan mezun oldum.

Bu okulun bir parçası olduğum için gerçekten gurur duyuyorum. Irmak Lisesi bana bireysel yetenekleri ortaya çıkarmak, birey olarak değerlerinin farkında olmak konularında  ve en önemlisi akademik açıdan da oldukça fazla şey kattı. Burada hayatımda her zaman yerleri olacak çok güzel dostluklar edindim. Çok iyi hocalardan ders aldım ve bunun sonucunda da üniversitede hukuk fakültesini bitirdim. Şimdi bir avukat adayıyım ve buralara gelmemde bu okulun üzerimde çok emeği olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim. Son olarak şunu kesinlikle söylemeliyim, Irmak Okulları Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine son derece bağlı bir kurum ve bu okulu tercih edecek kardeşlerime tavsiyem özellikle bu hususu dikkate almaları olacaktır çünkü “Irmak farklıdır, Irmaklı fark yaratır.”

Hepinize saygılar ve sevgiler,                                                                

Av. Ozan KÖROĞLU

(2011 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


ALPER TÜZÜN

Merhabalar,

İsmim Alper Tüzün, Irmak Okullarında 2006 – 2011 yılları arasında lise eğitimi aldım. Lise eğitimimin ilk yılında, İngilizce hazırlık programına dâhil olarak, gerek ülkemizde yetişmiş İngilizce ve Almanca dalında geniş öğretim tecrübesi olan öğretmenlerden, gerekse anadili İngilizce olan öğretmenlerden yoğun bir dil eğitimi aldım. Temel dil becerilerine yönelen derslerin yanı sıra, matematik ve fen gibi bilim dallarında da İngilizce dilinde aldığım eğitimle bir senelik süre içinde temel düzeyde olan yabancı dilimi akıcı hale getirdim. Ardından dört yıllık lise eğitimi programı içinde hem araştırma ve eleştirel düşünceye odaklı, hem de ülkemizin bir gerçeği olan çoktan seçmeli merkezi sınavları göz önüne alan bir müfredatı tamamladım. Irmak Lisesi'nde okuduğum sürede, okul orkestrası ve tiyatro gibi sanat faaliyetlerinin yanı sıra, başta Model Birleşmiş Devletler (MUN) gibi okullar arası faaliyetlere de katıldım.

Irmak Lisesinden mezun olduktan sonra, Koç Üniversitesinde hukuk ve işletme bölümlerinde çift ana dal programı dâhilinde okudum. Üniversitede okuduğum sürede Irmak Okullarının temel bilimler ve yabancı dillerdeki katkılarının yanı sıra, sosyal ve kültürel alanda bana kazandırdıklarının boyutunu daha iyi anladığımı düşünüyorum. Üniversite eğitiminin ardından, avukatlık stajımı da 2016 yılında tamamladım. Halen uluslararası hukuk danışmanlığı veren bir avukatlık ortaklığında avukat olarak çalışıyorum. Aradan geçen yıllarda çok sayıda akademik veya profesyonel kurumla birlikte çalışma fırsatı buldukça Irmak Okullarının temel değerlerinin ve eğitim alanında gösterdiği faaliyetlerin istisnai derecede üst düzeyde olduğunu daha iyi anlıyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

Av. Alper TÜZÜN

(2011 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


DERİN SÖNMEZ

Benim adım Derin Sönmez. Irmak Okullarında lise döneminde 5 yıl eğitim gördüm. Akabinde küçük yaşlardan beri istediğim otomobil tasarımını okumak için İtalya’ya gittim. 2014’ten beri otomotiv sektöründe tasarımcı olarak çalışıyorum. Irmak Okulları bana her şeyden önce, Atatürk’ün koyduğu hedefler çerçevesinde kendime, çevremdekilere ve topluma yararlı bir birey olmayı öğretti.
Çok kaliteli bir grupla aynı sıraları paylaştığım için kendimi şanslı hissediyorum ve aramızdaki mesafelere rağmen birçoğuyla görüşmeye devam ediyorum. Aldığım nitelikli akademik eğitimin yanı sıra, içinde yer aldığım ders dışı aktiviteler, benim hem fiziksel hem de sosyal gelişimime büyük fayda sağladı.

Sevgi ve Saygılarımla,

 

Derin SÖNMEZ

Otomobil Tasarımcısı

(2011 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


ECE MERVE SERT

 “2007 yılında başladığım Irmak serüvenini 2011 yılında sona erdirdim.” diyerek başlayacağımı düşünmüş olabilirsiniz ancak 2007’de kurmaya başladığım bağ, hâlâ kuvvetlenerek devam ediyor. Yazdığım her kelimenin detayında, her noktalamamda Irmak var. Her araştırmamın inceliği de burada, her birikimimin temeli de…

Irmak’a başladığım ilk yıllarda bu satırları yazmayı hayal ediyordum çünkü daha o günlerden farkına varmıştım: “Irmak farklıdır, fark yaratır.” Paylaşmak, başkalarına da ışık tutmak ve fark yaratmak istiyordum. Hâlâ da bu bakış açısıyla hayatımı devam ettiriyorum.

Lise öğrenimimi Irmak’ta tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesinden 2016 yılında kimya mühendisi olarak mezun oldum. Şu anda yönetici yetiştirme programı kapsamında bir şirkette çalışıyorum. İş hayatımdaki ilk adımları da Irmak’ta kazandığım değerler sayesinde attım diyebilirim. İnsan olmayı, insana insan olduğu için saygı duymayı, sanatın birleştiriciliğini, eksikliklerin paylaşılarak ortadan kaldırılabileceğini, “vatan” demenin ne demek olduğunu ben burada öğrendim. Sayısız değerler katan bu yer, her zaman benim OKULUM, YUVAM olacaktır.

Yaşam kıymetli şey, başlangıcı belli, sonu belli… Her anın tadını çıkarmak gerek. İnsanın bütün kalbiyle “iyi ki…” dedikleri olması gerek.

İyi ki Irmaklı oldum.

 

Ece Merve SERT

Kimya Mühendisi

(2011 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


NİHAL KAZAR

Ben, Irmak Okulları 2013 mezunlarından Nihal Kazar,

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyorum. Irmaklı olmanın verdiği haklı gururla, bana kattığı güzelliklerle yaşıyorum. Kişiliğimin oluştuğu lise yıllarımda katıldığım Irmak ailesinden, yetişkin bir birey olarak mezun oldum. Irmak sadece dersle kalmayan sanata, spora da aynı oranda değer veren ve destekleyen hayat okulu oldu benim için. Irmaklı olmanın, bilinçli bir şekilde yetişmek olduğunu düşünüyorum. Çok değerli hocalarım sayesinde büyüdüm ve bugün her alanda aldığım eğitimin izlerini taşıyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Nihal KAZAR

Tıp Öğrencisi

(2013 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


ÇAĞDAŞ GÜNER

Irmak; ilkokuluyla, ortaokuluyla ve lisesiyle yaşama farklı bakmayı kendisine hedef edinen biz Cumhuriyet gençlerini yetiştirdi, yetiştiriyor ve yetiştirecek.

Öğrenci merkezli bir yönetim ve yüksek akademik hedeflerin yanında okul ortamındaki samimiyet, içtenlik ve iyi niyet biz mezunların ileriki yaşantılarında gerçek başarıyı elde etmeleri için bütün imkanları önümüze seriyor.

Öğrenci Birliği başkanlığım sırasında da gördüm ki öğrencilerin fikirlerine verilen önem, okulumuzu bir çok okul arasında farklı bir konuma getiriyor. Akademik ve sosyal yaşantının yoğun olduğu okulumdan mezun olduğumda her anlamda donanımlı olmam için elinden geleni yapan bir akademik kadroyu ve yönetimi arkamda bıraktım.

Sonuç olarak Irmak'ta okuduğum, bir Irmak'lı olarak oranın bir parçası olduğum için gurur duyuyorum.
 

Çağdaş Güner

(2013 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


BORA KENT

Irmak Okulları sloganı olan "rmak farklıdır, Irmaklı fark yaratır." sözünün hakkını fazlasıyla veren, mezunu olmaktan gurur duyduğum ve bu sene itibariyle bünyesinde staj yapmaya başlayacağım için bana çok büyük bir heyecan yaşatan güzide bir eğitim kurumudur. Irmak Okulları öğrencilerine akademik bilginin yanında önemli kişilik özellikleri, sosyal beceriler ve hayatın problemleriyle baş etme yetkinliği kazandırmaktadır. Okulun fark yarattığı noktalardan en önemlisi budur. 2005 yılında katıldığım Irmak ailesinde hayatımın sonuna kadar kalacağımı bilmek geleceğe umutla bakmamı sağlıyor. Bu ailenin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmak gelecekteki planlarımı ve hayallerimi oluşturmaktadır. On sene öncesine baktığımda, "İyi ki bu okula gelmişim." diyorum.
 

Bora Kent

(2012 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


SEZİN ZEHRA BELDAĞ

Güzel anılarla hatırladığım lise günlerimin üzerinden on sene geçti. Bugün dönüp baktığımda hiç bitmeyecek diye düşündüğüm derslerin, sınavların, ödevlerin yerlerini başka telaşlar aldı. Sorumluluklar arttı, algılar değişti. Irmak Ailesinin mezun olduktan sonra bile desteğini esirgememesi bu beraberliğin sadece birkaç yılla sınırlı olmadığını bana gösterdi. Meraklarımı keşfetmeme ve gerçekleştirmeme yardımcı olan, bu süreçte yardımlarını esirgemeyen bir kurumun mezunu olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.
 

Sezin Zehra Beldağ

(2005 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)


ALTAY ALPAGUT

The Robbins Company-USA

It's my pleasure to write about Irmak School which I've studied for 11 years, starting with Primary School and graduating from High School. Since then, I've earned a BA in International Relations from Bilkent University in Ankara and MA in European Studies from Boğaziçi University in İstanbul. I'm currently working for The Robbins Company in Turkey after having worked for two years in USA at their headquarters.

The greatest gain of myself from Irmak was their international mindset. We acquired our skills within international context, so that from our small ages, we were connected to real-World issues which contributed to our communication and connection skills with people all around the World. I owe to Irmak, together with what I’ve seen in family, being an open-minded communicator in education and then in business life which I can express myself and my knowledge while appreciating other’s perspectives and values. I should also add that, for this purpose, Irmak put a strong emphasis on teaching secondary language in primary school and a third language in high school. My advanced level of English and fair level of German today is directly a result of the education I’ve got in Irmak.

Another aspect of studying at Irmak was, which I've realized later on, their emphasis on us formulating our own questions and researching the answers. For this purpose, as early as Primary School, we had classes for Research Methods and classes for information literacy which opened us the huge information pool of both written literature and also internet. Our projects for different classes and term projects taught me how to research and maybe more importantly, how to present what I've searched. All of these has tremendous positive effect on my performance at University and then in my work life.

Lastly, participating numerous science and social projects and representing my school at different workshops, communities and schools taught me a great sense of self-motivation and self-confidence.

Therefore, it was my chance to study in Irmak for many years, the years that shaped my character and who I am today.

In case of any additional information you may need, please feel free to contact me. Here’s my contact information below;

Altay Alpagut ‘06

(2016 ÖZEL IRMAK LİSESİ MEZUNU)
 


Lise Etkinliklerimiz

Ön Kayıt