Irmak Bienali

Sanat, öncelikle insandaki güzeli sevmek duygusundan doğmuştur. Vücudun gelişmesi için gerekli besin maddeleri gibi, insan ruhunun da gelişmesi için sanata ihtiyaç vardır. Sanat; ruhu besleyen, düşünceyi geliştiren, sorgulama ve beğeni duygularını insanın gelişim süreci içinde sürekli destekleyen yaratım sürecidir.

80'lerin ikinci yarısından itibaren Türkiye, bir değişim rüzgârı içine girdi. Yeni aktörler, yeni sanatçılar, yeni görünürlülük alanları derken “çağdaş sanat” dediğimiz alan ortaya çıktı. Geçmişte var olan tartışmaların ötesinde yepyeni öneriler ve beklentilerle birlikte; çok daha fazla sanatçı ve üretim var artık. Hiçbir şey eskisi gibi değil.

Bienaller ile Türkiye’deki genç kuşağın kendini temsil etme platformu yakaladığını söylemek mümkündür. Irmak Bienali ile öğrencilerin ve sanatseverlerin çağdaş sanata ilgilerini artırmayı, vizyonlarının genişlemesine katkı sağlamayı ve akıp giden zamanın dışında kalmadan, zamanın insanla var olduğu gerçeğini fark etmelerini hedefliyoruz. Bu süreçte bienal danışmanımız olan Doç. Dr. Marcus Graf ‘a teşekkür ederiz.

Geleneksel Irmak Bienal etkinliklerimizin tümünü görüntülemek için tıklayınız.
 Bu sayfa 2.2.2022 09:27:06 tarihinde güncellenmiş ve 3832 defa ziyaret edilmiştir.

Lise Etkinliklerimiz

Ön Kayıt