Bilişim Teknolojileri

Irmak Okulları olarak sürekli öğrenen ve çağına karşı sorumlu bireyler yetiştirmek amacıyla, bilişim teknolojilerinin akademik gelişime katkılarından faydalanarak, öğrencilerimize teknolojiyi sınıf içinde ve dışında yaşamlarına kolaylık sağlayacak şekilde kullanabildikleri alanlar sağlamaktayız. Bilgiye ulaşmada sınırların olmadığı bir okul toplumu bakış açısıyla, öğrencilerimiz bilişim teknolojilerini kullanarak, zaman ve mekandan bağımsız bilgiye ulaşabilmektedir.
Bilişim Teknolojileri dersleri, 21. yüzyıl becerileri kazandırmanın yanında araştırma temelli öğrenmeyi, öğrencilerin edindikleri kazanımları hayalleri ve mesleki planlamalarıyla ilişkili hale getirmeyi, bireyselleştirilmiş öğretimi kolaylaştırmak ve gerçekleştirmek için yapılandırmacı ve öğrenci merkezli öğretimi desteklemektedir.
Ders kapsamında öğrencilerimize teknoloji becerileri yanında, kodlama ve programlama ile problem çözme, iletişim kurma, takım çalışması, planlama, karar verme, değerlendirme ve yaratıcılık gibi hayatın her alanında faydalı olacak, 21. yüzyıl becerilerini geliştirme olanağı sunuyoruz.
Irmak okullarında, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi teori ve uygulamalı olarak işlenmektedir. Bu ders kapsamında, 21. yüzyıl becerilerini ile desteklenmiş, küresel rekabete açık öğrenciler yetiştirmek hedefimizdir.

Öğrencilerimiz,

• bilgi ve bilgisayar becerilerini geliştirmeleri,
• bilgi ve iletişim teknolojisi araçlarının günlük hayattaki önemi ve kullanım amaçlarını kavramaları,
• bilgi ve veri güvenliğini sağlamanın önemini ve öğrencilerin sanal dünyada güvenliklerini artırmaları,
• sanal dünyada etik ve sosyal değerlerini benimsemeleri,
• günlük hayatlarında dijital vatandaş olarak tutum sergilemeleri,
• bilgi paylaşımı için farklı platformlarda çalışma alanlarını tanımaları,
• problem analizi ve çözüm yaklaşımları ile programlamaya ilk adımları atmaları amaçlanmaktadır.

Bilişim Kulübü (ORTAOKUL)
Ortaokul öğrencileri ile yürütülen Bilişim Kulübünde, gelişen teknolojiyi takip eden genç bilişimcilerle, algoritma kavramı, programlama temelleri, programlanabilir kitler, bilişim okuryazarlığı, etik sosyal değerler, blog hazırlama, web tasarımı konularında çalışılmaktadır. Öğrenciler algoritma kavramı ve programlama temelleri ile tanışan öğrenciler kendi programlarını yazarken, programlanabilir kitler ve robotlarla yaratıcılıkları ile programlamayı buluşturuyorlar. Web tasarım tarihinden, günümüzde yaratılan web sitelerine kadar web tasarım kurallarını inceleme fırsatı bulurken, kendi bloglarını hazırlıyorlar.
 Bu sayfa 2.2.2022 14:03:10 tarihinde güncellenmiş ve 4805 defa ziyaret edilmiştir.

Ortaokul Etkinliklerimiz

Ön Kayıt