Veli Görüşleri

3D SINIFINDAN ADEN KAPUSUZ'UN ANNESİ BEGÜM KAPUSUZ

Oğlum 3.sınıf öğrencisi ve Irmak Okulları'nda beşinci senesi. Henüz okul çağına gelmeden önce araştırmalara başladık. Sadece ülkemizdeki değil, dünyadaki uygulamaları da takip ettiğimizde IB programından çok etkilendik. IB felsefesi, iyi bir insan ve dünya vatandaşı olmanın eğitimin en temel gerekliliği olduğunu savunan bir sistem. Ayrıca IB diploması tüm dünyada geçerliliğe sahip bir diploma. Bunun ileride oğlumuzun hayatıyla ilgili seçimler yaparken işini kolaylaştıracağına inandık. İstanbul'da bu özelliğe sahip iki üç okul olduğunu öğrendik. Irmak Okulları, kuruluşu benim de öğrencilik yıllarıma denk geldiği için çok iyi bildiğim, İstanbul'un en güzel lokasyonuna sahip, saygınlığı olan, köklü bir eğitim kurumu. Bu nedenle seçimimizi bu yönde yaptık. Şu ana kadar oğlumla ilgili aldığımız en doğru karar diyebilirim.
 
Öncelikle yenilikçi, duyarli, kendini her alanda yetiştirmiş, kültürlü, empati sahibi ve her şeyden önemlisi mutlu öğretmenlere sahibiz. Mutlu öğretmenlerin öğrencileri de mutlu oluyor. Çocuklarımızın her birinin kendine has özellikleri olduğu bilinciyle onlara özel reçeteler sunmaları eğitimi her öğrenci için verimli ve cazip hale getiriyor. Onların akademik, sosyal, fiziksel ve psikolojik gelişimlerine sınırsız imkânlar sağlayarak beklentimizi üst seviyede karşılıyorlar. Dünyayı etkileyen pandemi sürecinde anlık değişen kuralları kendileri ve aileleri sanki aynı süreçten geçmiyormuş gibi bizlere hiç bir aksilik yaşatmadan profesyonel şekilde yönettiler ve hala yönetmektedirler.
 
Okulumuz şeffaflık ilkesi kapsamında eğitimle ilgili her aşamada velileri bilgilendirerek bu sürece dahil etmektedir. Irmak öğrencileri yılda dört kez karne alırlar ve gelişimleri yıl boyunca takip edilir. Okulun velilerden beklentisi çocuklarımızın okul dışındaki yaşantılarını gözlemlemek ve okulda edindikleri kazanımları sosyal yaşamlarında uygulama biçimlerinden haberdar etmeleridir. Sosyal sorumluluk bilinci ana sıfından itibaren çeşitli projelerle desteklenerek ilkokula başladıklarında kalıcı hale gelmektedir.
 
Akademik başarı kadar meziyet sahibi olmanın önemine her zaman değinen okul müdürümüz Metin Yoleri'nin her Irmak mezunu en az bir enstrüman ve spor dalında iyi seviyeye gelmiş olarak mezun olacak sözüne uygun bir eğitim anlayışı hakimdir.
 
Yeteneklerin keşfedilmesi kadar eksik yönlerin tespiti ve geliştirilmesi de bir o kadar önem verilen konudur okulumuzda. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında özgüvenli, kararlı, kendiyle barışık, sorumluluk sahibi, duyarlı ve iyi insanlar yetişiyor. Biz oğlumun eğitim yolculuğuna Irmak Okulları ile devam ettiğimiz için mutlu ve şanslı hissediyoruz ve emin ellerde olduğunu biliyoruz.

3B SINIFINDAN REİS KARADENİZ'İN ANNESİ

This is my sons 5th year at Irmak. I am very pleased with how he has progressed over the years both educationally and socially. The teachers are welcoming and friendly making school feel like family and a place my son continuities to enjoy. Coming from the states Irmak really reminds me of schools from my childhood which also makes us feel at home. The schools campus provides a peaceful environment for him to learn and grow. Since my son is bilingual, Irmak provides an adequate amount of Turkish and English classes for him to succeed. I would like to thank Irmak for its support and dedication.

 

Melanie Karadeniz


3 C SINIFINDAN POYRAZ COŞKUNSU'NUN ANNESİ

Hepimizin, çocukları ile ilgili gelecek kaygılarının iyiden iyiye arttığı bugünlerde, bir de çocuklarımız için uygun ve en iyi okul araştırması ve kaygısına girmek, gerçekten yoruyor hepimizi.

Gerçekten yoğun bir hayat temposu olan tüm ebeveynler için, çocuklarının okullarını sevmelerinin ve severek gitmelerinin önemi ise çok büyük.

Hayat boyu devam edecek öğrenme sürecinin doğru ayakla başlamaması halinde; okul hayatı, öğretmen ve öğrenmeyle ilgili devamlı hale gelecek kaygı, korku ve nefreti ortadan kaldırmak imkansız hale bile gelebiliyor bazen.

Ama okul araştırması başladığında, akla gelen ilk soru öncelikle şu oluyor; "Kime göre, neye göre en iyi?"

Ben, sevginin öncelikli olduğu ve her çocuğa bir şekilde temas edilen her ortamda, öğrenmenin oluşacağına inananlardanım.

İşte bu yüzden, bizim ailemiz ve oğlum için doğru okul, IRMAK OKULLARI.

Kendisiyle bir şekilde temas etmiş tüm öğretmenlerce ismi ve sahip olduğu özellikler bilinerek kalabalıkta kaybolmasına müsaade edilmeden ve aynı zamanda kendisini tanıma fırsatı da bularak büyüyor oğlum. Medeni bir ortamda, fikirlerini paylaşmasına müsaade edilerek; ancak karşısındakilerin fikirlerine de saygı göstermeyi öğrenerek... Tam da toplumca ve tüm insanlıkça ihtiyacımız olduğu gibi aslında…

Okumaya zorlanarak değil, okumaya yönlendirilerek… Çalışmalarında ve ödevlerinde kendini ister çok sevdiği resimle ister yazıyla ifade etmesine müsaade edilerek, kısıtlanmadan ancak hayatımızın ve ülkemizin gerçeklerine de uygun olarak,  el yazısı ya da sınav gerçeğinden de kopmadan…

Sporun ve müziğin hayatın merkezinde olması gerektiğini ve kendisini tüm bu yoğunlukta nerede konumlandıracağını ve kendisinin değerini bilerek, fark ederek…

Başkalarıyla yarışmayı değil, kendisiyle yarışmayı öğrenerek, hedefleyerek… 

Sevgili Ata'mızın açtığı yolun, gösterdiği hedefin ne anlama geldiğini, papağan gibi ezberlemeden, gerçekten anlayarak, özümseyerek...

Teşekkürler IRMAK AİLESİ, oğluma kattığınız tüm olumlu nitelikler için…

Araştırmayı ve öğrenmeyi öğrettiğiniz ve karşınızdakilerin çocuk olduklarını unutmadan, öğretirken eğlendirmeyi de ihmal etmediğiniz için…

 

Gözde Coşkunsu


PENGUENLER 4 YAŞ CAN SOYER'İN ANNESİ

Irmak Okulları gibi bir okul olduğu için çocukların ve biz velilerin şanslı olduğunu düşünüyorum. Penguenler 4 yaş sınıfındaki oğlum Can Soyer ile birlikte biz de ufaktan da olsa eğitim ve öğretim hayatına başladık. Irmak Okullarında beni en çok etkileyen şey, okula girince çocukların mutlu olduklarını görmek oldu. Devamında ise oğlumdaki gelişimi görmek bizleri çok mutlu etti.  Veli ve öğrenci ilişkileri hem çok profesyonel hem de çok samimi. Bilgi akışı ve yapılan toplantı ve aktiviteler çok yerinde.  Son olarak da bizim açımızdan en önemli unsur, herkesin güler yüzlü olması ve de bahçede oynayan mutlu çocuklar…

Nesibe Bilge Numanoğlu Soyer


BALIKLAR SINIFI OZAN VE OKYANUS SINIFI İMGE'NİN ANNESİ

Her anne ve baba gibi, bizim de en değerli varlıklarımız çocuklarımız ve onlar için en büyük temennimiz mutlu bir gelecek… İstedikleri bir hayatı ve geleceği şekillendirebilme yetilerine sahip olabilmeleri için ise iyi bir eğitimin ve bu süreçte edineceklerinin çok kıymetli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, çocuklarımızı hayata hazırlayacak en doğru okulu seçebilmek için çok sayıda okul dolaştık. Peki, anne ve baba olarak bir okuldan beklentilerimiz nelerdi? Öncelikle her türlü bilgiyi ve yargıyı dayatmayan, kalıplara sokmayan, bilginin ezberletilmediği, tam aksine, çocuklara öğrenmeyi öğreten, sorgulayabilmelerini sağlayan, düşünme becerilerini geliştiren ve fikirlerini büyütebilmelerini sağlayan bir okul olmalıydı. "Bazı ağaçlar yapraklarını sonbahar mevsiminde döker." bilgisi yerine "Neden bazı ağaçlar yapraklarını döker?" sorusunu sorabilmeyi ve cevabını bulabilmeyi öğretmeliydi. Kendilerini tanımalarına yardımcı olmalı, onları ihtiyaçları ve yetenekleri doğrultusunda besleyebilmeliydi. Farklılıklara saygılı, dünyayı tanıyan ve çevresine duyarlı bireyler yetiştirmeliydi. Akademik alanda olduğu kadar sosyal alanda da gelişimlerine önem vermeliydi. Çocuklarımız kendilerini zihnen ve ruhen güvende hissetmeliydi ki ancak bu sayede özgüvenleri yüksek ve mutlu bireyler olabilirlerdi. Biz bu beklentilerimiz ve kriterlerimiz doğrultusunda, uzun süren okul arayış maratonumuzun sonunda Irmak Okullarını seçtik. Çocuklarım ilk günden itibaren mutlu bir şekilde, kocaman bir "günaydın" ile okul kapısından içeriye giriyorlar. Henüz yarım dönem gibi kısa bir süre geçmesine rağmen yaptığımız sohbetlerdeki fikir paylaşımlarında ve çözüm önerilerinde fark edilir bir artış olduğunu belirtmek istiyorum. Gerek sınıf öğretmenleri ve gerekse branş öğretmenlerinin yetkinliği, veli iletişimleri ve geri bildirimleri, bizi memnun eden diğer konular. Okul kapısından içeriye girdiğinizde her seviyedeki öğrencinin okula aidiyet duygusunu, güvenlik görevlisinden yönetim seviyesine kadar herkesin uyumunu gözlemleyebiliyorsunuz. Bu da bize Irmak Okullarının sadece bir okul değil gerçekten de bir "aile" olduğunu hissettirdi. Bu aileye dâhil olduğumuz için çok mutluyuz ve çocuklarımıza gösterdiğiniz ilgi, sevgi ve saygı için çok teşekkürler…         

Bilge Bektaş Çetinkaya


6 YAŞ OKYANUS SINIFI ÖZÜM ÖZGENLER'İN ANNESİ

Irmak ailesine katılalı henüz çok yeni olsa da bize "İyi ki Irmaklı olmuşuz!" dedirten tüm yönetim ve eğitim kadrosuna gönülden teşekkür ederim. Bu kadar güler yüzlü ve pozitif insanları bir araya toplayabilmek bir başarı olsa gerek. Bu bizim ikinci okulumuz fakat bu kadar veliyle bire bir iletişimde olan ve yapılan çeşitli aktivitelerle çocuklarımızı hem eğiten hem eğlendiren bir okul olduğunu düşünmemiştim açıkçası ama olabiliyormuş, ne mutlu bize! Atatürkçü ve nitelikli eğitim sisteminizle çocuklarımıza ışık tutmaya devam etmeniz dileğiyle…

Saygılarımla,

Elif Özgenler 


2C MERCAN ÇELİK/6C ÖMER ÇELİK'İN BABASI

Sevgiler…

Biri 6, öbürü 2. sınıfta olmak üzere iki  çocuğum da Irmak ailesinde anasınıfından beri öğrenim görmektedir.

Çocuklarımızın  ülkemizdeki sınav sisteminin karışıklığı içinde iyi bir eğitim almaları ve ilerde kendilerine uygun iyi meslek bir  seçebilmeleri hepimizin amacı ve bu amaç uğruna en iyisinin arayışı içindeyiz. 

Irmak farkı bu aşamada fark ediliyor:  Çocuklarım,  müdürümüzün  odasına çekinmeden girip kendini anlatabiliyor,  öğretmenlerine her zaman ulaşabiliyor, kapıdan girişte güvenlik görevlisinin güler yüzü ile karşılaşıyorsa  o okulda güvende  ve mutlu  demektir. Mutlu olan ve kendini ifade edebilen çocuk, akademik  olarak zaten başarılı olacaktır.       

Çoğu okul, bu akademik başarı  için maalesef çocukları robotlaştırırken  Irmak Okullarının    özgüvenli, sosyal, kendini ifade edebilen bireyler  yetiştirdiğini, veli olarak biz  çok net görebiliyoruz.  Atatürk'ün mirasçıları olarak bayrağı devredebileceğimiz bireyler yetiştirdiği için Irmak Ailesine teşekkür ederiz.

Murat Çelik


ANAOKULU 4 YAŞ GRUBU ÖĞRENCİMİZ ZEYNEP ZELAL DEMİRCİ'NİN VELİSİ PERİHAN DEMİRCİ

Farklı bir okuldaki kötü bir deneyimimiz sonrası Irmak Okullarında karar kıldık. Yeniden okula alışma sancılarına kendimi hazırlamışken, okul yönetimi ve öğretmenleri ile çok başarılı bir oryantasyon süresi geçirdik. Minik kızımı o kadar güzel adapte ettiler ki hiç sorunsuz, ağlamasız ve her gün istekle okula gelmeye başladık.

“Okul ne kadar muhteşem anne" diye cümleler duyuyordum kızımın ağzından.

Minik yavrularından bunları duymak her anneyi mutlu edeceği gibi beni de çok mutlu ediyordu tabiki.

Çok şükür iyi başladık ve iyi gidiyoruz.

Öğretmenlerin güler yüzlü olmaları, deneyimli olmaları, planlı ve organize çalışmaları, branş öğretmenlerinin birbirleriyle olan dayanışmaları, çocuk ve ebevenylerine hissettirdikleri pozitif enerji ve güven gibi çok önemli etkenlerin bu işin başarısında rol oynadığına inanıyorum.

İleriki günler ve yıllarda, aynı güzelliklerle, Irmak Ailesiyle devam etmek dileğiyle.


1B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ DENİZ ÇOBAN'IN VELİSİ BİRANDA VE MERT ÇOBAN

Ailemizde, kurulduğu yıl Irmak’lı olmuş, bir üst jenerasyondan bir birey de bulunduğu için, Irmak Okulları’nın yaklaşımını yakından tanıyorduk ve oğlumuzun ilkokul kaydını yaptırırken içimiz rahattı. Oryantasyon döneminden itibaren bu kararımızın ne kadar isabetli olduğunu hissetmeye başladık. Teşekkür ederiz.

1B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ POYRAZ COŞKUNSU'NUN VELİSİ GÖZDE COŞKUNSU

Veliler olarak hepimiz hayatımızın en değerli varlıkları olan çocuklarımız için, her alanda olduğu gibi, eğitim yolunda da en iyisini istiyoruz.

Eğitim, öğretim, yemekler ve fiziki koşullar anlamında en iyi okulu...

Bilgi, ilgi, sevecenlik ve ölçülü otorite anlamında en iyi öğretmeni ya da öğretmenleri...

İstiyoruz ki; öğretmenimiz hem yetişmiş olsun hem kendini yetiştirmeye devam edecek kadar hayatı, bilgiyi hazmetmiş olsun...

İstiyoruz ki; okulumuzun sistemi hem hiç aksama olmayacak şekilde oturmuş olsun hem de sürekli dünyadaki yenilikleri takip edecek kadar ufku açık olsun...

Doğrusu, Irmak'ı ilk keşfe geldiğimizde aldığımız olumlu elektrik ve daha önce aldığımız referanslar yönlendirmişti bizi Irmak'a.

Şimdi, yapılan bilgilendirmeler ve toplantılar sonrası anladım ki; doğru yerdeyiz ve hatta şunu üzülerek söyleyebilirim ki; ilk geldiğimizde Irmak hakkında aldığımız bilgi çok yetersiz ve eksik kalmış. Irmak kendini bize o günlerde yeterince tanıtamamış. Eğer yapılanlar biraz daha detaylı anlatılsaymış, belki de hiç tereddütümüz kalmazmış.

Irmak ile ilgili ilk izlenimlerimin kırılmayacağını ve Erte Çocuk Kulübü ile başlayan mutlu okul maceramızın aynı mutlulukla devam edeceğini ümit ediyor, oğlum POYRAZ'ın öncelikle mutlu ve sonrasında donanımlı bir birey olmasında bundan sonra yapacağınıza inandığım katkılar için tüm Irmak Ailesine teşekkür ediyorum.


BALIKLAR SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ K.AYLİN KAŞKAL'IN VELİSİ SİBEL KAŞKAL

Biz Irmak ailesine bu sene katıldık. Daha önceki iki sene kızım, başka bir okuldaydı. Geçen sene sa-nıyorum bu zamanlar başlamıştım Aylin e okul araştırmasına girdiğimde, istediğim tek şey kızımın mutlu gideceği bir okul bulmaktı. Kızım sakin ve uyumlu bir çocuk olduğundan, kalabalıklar içinde kaybolmayacağı, daha butik diyebileceğimiz bir okul hayali ile yola çıktık. Veli olarak kendi adımıza isteğimiz ise bilgi akışının iyi sağlandığı, çocuğumuzu iyi analiz eden öğret-menler ile eğitim alması, çocuğumuzun ihtiyaçları/yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmesiydi. Okullar açılalı henüz üç ay gibi kısa bir süre olsa da, Irmak ta Aylin in eğitimine az ya da çok dokunan herkesten ne kadar memnun olduğumuzu dile getirmek isterim. Öğretmenler ve idareciler konusunda biz mi bu kadar şanslıyız yoksa tüm Irmak hayatı boyunca hep bu hisler için de mi olacağız bilmiyorum ama kızım okulunu çok seviyor. Okuldan şarkı söyleyerek geldiğinde, sabahları çok mutlu gittiğinde okul seçimimizin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Sınıf öğretmenimiz, sınıfına, yaptığı işe çok hakim bir eğitimci. Hem akademik hem psikolojik olarak kızımı o kadar iyi analiz edip bizleri öyle doğru yönlendiriyor ki sene başı ile şimdi arasındaki kısacık zamanda bunun etkilerini görebiliyoruz. Aylin in lehine olabilecek her türlü konuda bizi önceden bilgilendirmesi, eğitime ne kadar bütüncül baktığının da çok büyük bir kanıtı. İngilizce öğretmenimiz sayesinde kızım evde bizi İngilizce konuşmaya zorlamaya başladı. Bu bizim için büyük mutluluk. Kayıt olduğumuz günden beri, her türlü sorumuza çok hızlı cevaplar ve çözümler getiren, biz aramadan kendisi bizi arayıp veli olarak hatırımızı/hislerimizi soran, Aylin in okula alışma süreciyle yakından ilgilenen Anaokulu müdürümüzde bizim için gerçekten çok değerli. Okula kayıt olduğumuz günden itibaren Mart 2015 düzenlenen tüm seminerlere/eğitimlere katıl-dım diyebilirim. Irmak ın veli farkındalığı yaratmak adına, karşılıksız ve büyük özveri ile bu eğitimleri düzenlemesi biz veliler için çok büyük bir şans Etrafımda, arkadaşlarımın çocuklarının gittiği özel okullar ile karşılaştırdığımda, bizim okulumuzun bu konuda ne kadar önde olduğunu görebiliyorum. Yazdıklarımı toparlayacak olursam her ebeveyn gibi çocuğu için en iyisini yapmaya çalışan, iyi bir eğitim hayatının okulu sevmek ve okulda mutlu olmak ile başlayacağını düşünen ve geçmişte bunu deneyimlemiş biri olarak, kızıma sağladığınız okul ortamı için tüm Irmak ailesine çok teşekkür ede-rim. İyi ki varsınız ve iyi ki yollarımız kesişti.

Sevgilerimle, Sibel Kaşkal


4A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ IRMAK ŞEN'İN VELİSİ ZEYNEP ŞEN

Bundan beş sene önce kızım için okul seçerken en ön planda tuttuğumuz unsurlar kızımın hayatının azımsanamayacak bir bölümünü mutlu geçirmesi yani OKULUNA SEVEREK GİTMESİ ve okulun aka-demik açıdan iyi olması idi. Irmak Okullarında bu iki unsuru tamamen yakaladığımıza inanıyorum. Okulun butik olması yani öğretmenlerin çocukların gelişimi ile detaylı olarak ilgilenmeleri, bizim daha fark etmekte geri kaldığımız yetenekleri ile ilgili geri dönüşüm yapmaları, kendisini sadece ders değil bir dünya vatandaşı olarak zevk, görgü, ilgi, bilgi olarak geliştirdiğini görmemiz bizi çok mutlu ediyor. Okulun yeri, oyun alanları, binası, sosyal faaliyetleri de oldukça doyurucu. Okulun, Atatürk ilke ve değerlerine olan samimi saygısı, sevgisi ve bunu her durumda göstermesi ve çocuklarımıza yansıt-ması ayrıca mutlu edici bir durum. Tüm Irmak yetkililerine, öğretmenlerimize, görevlilerine teşekkür tüm Irmak ailesine sevgi, saygıla-rımı sunuyorum.

ZEYNEP ŞEN
 


1C SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ BARTU DEMİREL'İN VELİSİ BURAK DEMİREL

Bilinçli veliler ve ebeveynler olarak her birimizin yeg ne amacı çocuklarımızın bizleri gururlandıracağı ve mutlulukla izleyeceğimiz geleceklerine kavuşabilmelerinde yeg ne temel unsur olan kaliteli ve özverili eğitim modellerini araştırdığımız bu ilk senemizde çocuğumuzun eğitimine alternatif olabile-cek, her birimizin çok iyi bildiği kolejlerin tanıtım günlerinde bizzat bulunarak incelemelerimizi yaptık. Nihayetinde mutlu, yaratıcı, başarılı, çevreye saygılı, Atatürk ilke ve inkıl plarına sonuna kadar bağlı, güçlü iletişim yeteneğine sahip pozitif bir birey olarak yetişeceğinden en ufak bir şüphe duymadığı-mız Irmak Okullarında tereddüt etmeden karar kıldık. Bu kararımızda yanılmadığımızı ise her sabah mutlulukla, inanılmaz istekli bir şekilde evladımızın okula gitmesiyle anlıyoruz. Zamanında bizler de böyle bir eğitim alabilmeyi ne çok isterdik. Irmak Okulları ve tüm öğretmenlerimize çabaları ve samimiyetlerinden dolayı sonsuz teşekkürler .

Selamlar

Kaptan Burak Demirel


1B SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ KEREM KUTLU'NUN VELİSİ BÜLENT KUTLU

Şu anda birinci sınıfta okuyan oğlum, anaokulundan beri Irmaklı. Tanıdığı ilk öğretmen burada h l . Bahçesinde birlikte koşup terledikleri arkadaşları burada. Muhteşem bir doğa güzelliğinin içinde İtanbul da ama İstanbul un tüm olumsuz koşullarından uzak yeşil ve mavinin güzelliğini yaşıyor. Sınıflarından denizin güzelliğini görüyor, ağaçlarla dolu okul bahçesinde doğayla iç içe yaşıyor. Her şeyden önce özgüvenini destekleyen, onu bir birey olarak görüp daha küçücük sıralarda Sen değerlisin mesajını veren öğretmenlere sahip. Bunun yanında akademik programların çok başarıyla yürütüldü-ğünü düşünüyorum. Geri bildirime çok önem veriliyor. Öğretmenlerle kolaylıkla iletişim kurabiliyor-sunuz. Sizi anlayan, dinleyen ve destekleyen bir okul yönetimi var.

BÜLENT KUTLU


3C SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ DEFNE US’UN VE LİSE ÖĞRENCİMİZ DAMLA US'UN VELİSİ AYŞE US

Damla ve Defne US un annesiyim. 10 yıldan beri Irmak Okulları velisiyim. Irmak ailesi içinde yer almaktan gurur duyuyorum. Kızlarımın yetişmesinde emeği geçen tüm akademik ve lojistik kadroya tek tek teşekkür ederim. Her şey bir yana, ÖZ GÜVENİ YÜKSEK insanların başaramayacağı hiçbir şey olmayacağına inanıyorum. İşte Irmak Okulları bu öz güveni kızlarıma verdi. Elbette bunun yanı sıra çocuklarımıza akademik, sosyal, kültürel anlamda tüm imkanlar sunuldu. Butik bir okul olması sebebiyle, öğrencilerle özel olarak ilgileniliyor, seviye ve yeteneklerine göre gerekli çalışmalar yapılıyor, ayrıca bu konuda tüm öğretmenlerimiz istekli ve verici. Büyük kızım Damla US bu yıl, Irmak Okulları öğrencisi olması sayesinde ABD deki kardeş okulumuz Cranbrook Okullarına kabul edildi ve 10. sınıfta orada okuma şansını elde etti. Tek başına bavulunu alıp uçağa bindi, hem de aktarmalı bir uçuşla Amerika daki okuluna ulaştı. 15 yaşında bir genç olarak Bunu yapabilir miyim? diye bile düşünmedi. Yola çıktı ve üstesinden geldi. Cranbrook ta ingilizce konusunda hiç yabancılık çekmiyor, hatta öğretmenleri Bu ülkede yaşamadığına kimse inanmaz diyorlar. Akademik olarak zaten hiç sıkıntı yaşamadı. Öğretmenlerinden gelen mektuplar övgü dolu. Irmak Okulları kızımızı hem akademik olarak, hem müzik, hem spor vb. sonuç olarak her alanda hayata hazırladı. Dünyanın öbür ucunda özlem hariç, hiç zorluk çekmiyor. Irmak Okulları na kızımızı vatanını seven, Atatürk ün izinden giden bir genç insan olarak, böylesine güzel yetiştirdiği için minnet duyuyorum. Küçük kızım Defne, henüz 3. sınıfta ve okulunu çok seviyor. Bu sevgi sayesinde onun da çok başarılı olacağına inanıyorum. Irmak Okulları mutlu öğrenciler yetiştiriyor. Yemyeşil bahçesi, deniz kokulu havası, özverili, samimi ve çalışkan kadrosuyla Irmak Okulları bizim evimiz Sevgi ve Saygılarımla, AYŞE US


5B SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN IRMAK SU ŞEKERKIRAN'IN VELİSİ ÖZLEM SELMA ŞEKERKIRAN

Irmak okullarında kızımın eğitim alması beni çok mutlu ediyor. Kızım her gün okuldan geldiğinde okulda neler yaptığını bana gözleri parlayarak anlatıyor.Yemekhanede serçelerle yemek yediklerini, okula yeni yıl şarkıları dinleyerek başladıklarını, öğretmenlerinin kendilerine birey olarak değer verdiklerini ve çok sevdiklerini.Bir sorun yaşadığında mutlaka bir öğretmenin ya da idarecinin çözüm odaklı kendisine yaklaştığını anlatıyor.

Bunlar için Irmak okulları bünyesinde görevini en iyi şekilde yapan bütün öğretmenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Ayrıca şunu da söylemeden geçmek istemem.Okul müdürümüz Sayın Metin Yoleri’ nin eğitim öğretim anlayışı ve vizyonu kendisini ilk tanıdığım andan itibaren bende müthiş bir hayranlık uyandırmıştır. İnci hanımın her zaman bizi rahatlatan tutumu ve gülümsemesini de es geçmek istemem. Kısaca Irmak okullarında kızımın okuyor olmasından hem mutluluk hem de gurur duyuyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Özlem Selma Şekerkıran


HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN MERT ŞAYİR'İN VELİSİ NİLGÜN AKIN

Oğlum, Irmak Okullarında hazırlık sınıfına bu sene başladı. Arkadaşlarımın kızları Irmak Okullarından mezun. Her iki arkadaşım da okulumuzu ayrı ayrı çok övdüler. Çok da haklılarmış. Irmak Okulları Atatürkçü ve Atatürk ilkelerine sahip çıkan bir okul. Bunun için sizlere teşekkür ederim.

Oğlum, okul açılmadan bir hafta önce çok strese girdi. Fakat ilk gün okuldan eve geldiğinde mutlu ve huzurluydu. Stresten zerre kadar belirti yoktu. Oğlum ve ben müdürlerimizden, öğretmenlerimizden ve tüm okul çalışanlarından çok memnunuz. Herkes güler yüzlü, saygılı ve yardımsever. Okulumuz çok temiz, yemekleri lezzetli ve aktiviteleri fazla…

Saygılarımla,

Nilgün Akın


3C SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ DEFNE US VE LİSE ÖĞRENCİMİZ DAMLA US'UN VELİSİ AYŞE US

Damla ve Defne US'un annesiyim. 10 yıldan beri Irmak Okulları velisiyim. Irmak ailesi içinde yer almaktan gurur duyuyorum. Kızlarımın yetişmesinde emeği geçen tüm akademik ve lojistik kadroya tek tek teşekkür ederim. Her şey bir yana, ÖZ GÜVENİ YÜKSEK insanların başaramayacağı hiçbir şey olmayacağına inanıyorum. İşte Irmak Okulları bu öz güveni kızlarıma verdi. Elbette bunun yanı sıra çocuklarımıza akademik, sosyal, kültürel anlamda tüm imkanlar sunuldu. Butik bir okul olması sebebiyle, öğrencilerle özel olarak ilgileniliyor, seviye ve yeteneklerine göre gerekli çalışmalar yapılıyor, ayrıca bu konuda tüm öğretmenlerimiz istekli ve verici. Büyük kızım Damla US bu yıl, Irmak Okulları öğrencisi olması sayesinde ABD deki kardeş okulumuz Cranbrook Okullarına kabul edildi ve 10. sınıfta orada okuma şansını elde etti. Tek başına bavulunu alıp uçağa bindi, hem de aktarmalı bir uçuşla Amerika daki okuluna ulaştı. 15 yaşında bir genç olarak Bunu yapabilir miyim? diye bile düşünmedi. Yola çıktı ve üstesinden geldi. Cranbrook'ta ingilizce konusunda hiç yabancılık çekmiyor, hatta öğretmenleri bu ülkede yaşamadığına kimse inanmaz diyorlar. Akademik olarak zaten hiç sıkıntı yaşamadı. Öğretmenlerinden gelen mektuplar övgü dolu. Irmak Okulları kızımızı hem akademik olarak, hem müzik, hem spor vb. sonuç olarak her alanda hayata hazırladı. Dünyanın öbür ucunda özlem hariç, hiç zorluk çekmiyor. Irmak Okulları'na kızımızı vatanını seven, Atatürk'ün izinden giden bir genç insan olarak, böylesine güzel yetiştirdiği için minnet duyuyorum. Küçük kızım Defne, henüz 3. sınıfta ve okulunu çok seviyor. Bu sevgi sayesinde onun da çok başarılı olacağına inanıyorum. Irmak Okulları mutlu öğrenciler yetiştiriyor. Yemyeşil bahçesi, deniz kokulu havası, özverili, samimi ve çalışkan kadrosuyla Irmak Okulları bizim evimiz. Sevgi ve Saygılarımla, AYŞE US


3A SINIFINDAN ÖĞRENCİMİZ İRİS AYIRGA’NIN VELİLERİ ELİF-OĞUZ AYIRGA

Değerli Irmak Okulları,

9A Öğrencisi Begüm Ayırga ve 3A Öğrencisi İris Ayırga’nın ebeveynleri olarak görüşlerimizi siz değerli okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle paylaşmak istedik. Gelecek, bizlerin onu şekillendirme biçimimize bağlıdır. Bu yüzdendir ki, bizler veli ve öğretmen olarak çocuklarımıza / öğrencilerimize, muhakeme yapma, şeffaf olma ve etik davranma yollarını göstermeliyiz. Her iki çocuğumuzun da Irmak’ta hayata hazırlandıkları süreçte çevreye duyarlı olduklarını, yaşamlarında kendileri için belirledikleri bir rolleri olduğunu, esnek olduklarını ve kaynaklarını çok sağlıklı bir şekilde kullanabildiklerini gözlemliyor olmamız ebeveyn olarak bizler için her zaman kıvanç vesilesi olmuştur. Özellikle “son yıllar” dünyada fakirliğin, savaşların sebep olduğu mülteciler ve göç sorunları ile terör hareketlerinin yoğunlaştığı bir dönem olarak iz bırakmıştır. Irmak’ta evrensel değerler ile birlikte Atatürk’ün bizlere armağan ettiği vazgeçilmez değerler ışığında özgür ve çağdaş bireyler yetiştirildiğini görmek, çocuklarımız Begüm ve İris ile ilgili gelecek hayallerimizi her zaman kuvvetlendirmekte ve geliştirmektedir. Çocuklarımızı hayata hazırlamak adına daha çok inisiyatif verildiğini, yaratıcılık ve ekip çalışması becerilerinin daha fazla desteklendiğini görüyoruz. Ebeveyn olarak istiyoruz ki çocuklarımız, hayal kursunlar, gözlemlesinler, düşünsünler, güvensinler, analiz etsinler; tek başına veya topluca üretsinler. İşte tam bu noktada, Irmak Okullarının çocuklarımıza kendi potansiyellerinin farkına varmaları için açtığı iletişim kanallarını ve bunun çocuklarımızdaki pozitif yansımalarını rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz. Çocuklarımızın sınırlarını genişletmek; neyin mümkün olduğunu keşfetmelerini sağlamak için iletişim yeteneklerinin geliştirilmesi en önemli gerekliliktir. Çocuklarımızın kendi potansiyellerini keşfetmelerini sağlamanın öğretmelerimizin ve bizlerin ortak olarak önceliklerimiz arasında olduğunu görüyoruz. Irmak Okullarında Okul İdaresi ile el ele gerçekleştirmeye çalıştığımız eğitim sistemi ve öğrenme metotları çocuklarımıza çok kıymetli bir yol çiziyor Geleceğe özgürce ve güvenle bakabilen, topluma ve dünyaya katma değer yaratacak çocuklarımız Irmak Okullarında bu disiplinle sevgi ve özenle geliştiriliyor başka bir deyişle arzu edilen sonuç için gerekli kaynak fazlasıyla ayrılıyor. Gelecekte daha büyük başarılara birlikte imza atmak ümidiyle hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederiz.

Sevgi ve saygılarımızla,Elif – Oğuz Ayırga

2C SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN BERRA BAKIRCIOĞLU'NUN VELİSİ PINAR BAKIRCIOĞLU

İki kız çocuğu annesi olarak, büyük kızım için anasınıfı arayışında olduğum yıllarda, '' eve en yakın okul en iyi okuldur'' anlayışıyla hemen evimizin çevresindeki okullara bakmıştım.Şansımıza da , şu anda Irmak Okulları 6.sınıf öğrencisi olan kızımın, Irmak Okulları anasınıfında eğitim görme şansını yakalamıştık. İşte o günden beri yedi yıldır aynı okula gidiyor.İki sene önce de küçük kızım bu şansı yakaladı.Şans diyorum, çünkü eskiden birkaç özel okul vardı.Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar.Bugün ise neredeyse bir mahallede iki özel okul var.Okulları iyi ya da kötü diye sınıflandırmam haddim ve uzmanlık alanım olmadığını düşünüyorum. Bu tamamen okuldan beklentileriniz ve çocuklarınızın özellikleri ile ilgili bence. Ancak Irmak Okullarında eğitim görmeyi büyük bir ŞANS olarak görüyorum. Irmak Okulları gerçekten ÖZEL VE FARKLI.

Ama, yıllardır Irmak Okullarında çocukları eğitim gören bir anne-veli olarak şunu artık çok rahatlıkla söyleyebilirim. Okul da PYP programı uygulanıyor mu? Bugüne kadar Irmak Okullarında başarıyla uygulanan PYP programında eğitim gören her bir öğrencinin kendi bilgi, becerileri doğrultusunda harikalar yarattıklarını yıllardır hayranlıkla bir veli olarak takip etmekteyim.

Her işlenecek ünite öncesi velilerin bilgilendirilmesi, her dönem veli portallarımıza yüklenen Öğrenci Gelişim Raporları, çocuklarımızın yetenekleri ile ilgili yapılan geri paylaşımlar ve destekleme çalışmaları bu programın bir parçası. Tüm çocukların okulda akademik bilgi kadar, sosyal, fiziksel, kültürel ve duygusal gelişimi içinde büyük emeklerle desteklendiklerinin farkındayım.Ve bundan büyük bir mutluluk duyduğumuzu, sanırım Irmak Okullarında ki tüm veliler adına da rahatlıkla söyleyebilirim. Çocuklarımın o ay hangi konuları öğreneceğini ve hangi becerilerini geliştireceğini öğreniyorum. Çocuklarımla beraber zaman ve bilgi paylaşımlarında bulunduğumuz , eve gönderilen aktiviteleri ise bizim en keyif aldığımız anlardan sayabilirim. Hatta bu aktiviteleri yaparken, bu zaman dilimlerimize bazen, anneanne, dayı gibi aile bireylerimizin de katıldığı anlar oldu.Ve lütfen bana inanın, geçmiş ile ilgili benim bile bilmediğim anılar, hikayeler çıktı zaman zaman. Harika paylaşımların yaşandığı anlar.

Çocuğun sadece akademik olarak çok iyi olması değil, sosyal ve kültürel anlamda da geliştirilmesi yönündeki bu program, tüm öğrencileri gelecek yıllarda ki mesleki hayatlarına kadar uzanacak olan büyük kazanımlar sağlamaktadır.Ve bence en önemlisi de sadece okul sınırları içerisinde değil, kendi yaşamlarında da eyleme geçirebiliyor olmalarını görmek büyük bir mutluluk.Bunu çok rahatlıkla gözlemleyebiliyorum. Çocuklarımın özgüvenleri, paylaşımları, bazen bizlere bile örnek olacak davranış tutumları.

Büyük kızım Beyza, 2 sene önce ilk dördü bitirdiğinde , PYP sertifikasını da almaya hak kazandı. 4.senenin sonunda , bütün bir sene boyunca büyük bir heyecan, istek ile çalıştıkları PYP mezuniyet ,yıl sonu gösterisinin yerini herhalde pek bir şey dolduramaz hafızamda.Beyza, tiyatro oyununda görev almıştı. FADİME adını taşıyan bir Anadolu kızını canlandıracaktı.Görsel Sanatlarda yeteneği benimle paylaşılmıştı. Ancak tiyatro bir ilk ti. Günlerce provalar, çalışmalar.... Artık evde bile hepimiz birer Fadime olmuştuk.O gün geldiğinde heyecan ve hüzün bir aradaydı.Dört yıldır aynı sınıf arkadaşlarından ve özellikle de çok değerli sınıf öğretmenimiz Sn.Tuba Yoleri' den ayrılmak ise en zoruydu . Mezuniyet günü sahnede sergilenen her paylaşım harikaydı.Ama benim, neredeyse pamuklara sarıp sarmaladığım kızım Beyza, sanki hayat tecrübeleri ile dolu, elinde tepsisi ve çayları, evlilik yapacak gelinin kız kardeşi, gelenek ve görenekler hakkında bilgi veren tam bir Fadimeydi. Tecrübeli bir çocuk oyuncusu vardı sanki karşımda. Kızım ve tüm arkadaşlarının bütün bir yıl boyunca emeklerini ve dört sene boyunca PYP kazanımlarını görmek muhteşemdi.

Bugün, şimdi bu çok keyifli paylaşımları 2.sınıfa giden kızımla yaşıyoruz.O da bir PYP öğrencisi.Geçen gün, '' Orman Ekosisteminde Yaşayan Canlılar Nelerdir?'' çalışmasını hazırlamak için, bilgisayarın başına geçti. Ablasını da yanına alarak araştırmalar yaptı. Sonra hazırladığı çalışmanın çıktılarını aldı. Ve beni karşısına alıp, sunum yaptı. Çok mutluydu.Ben de hayranlıkla kızımın sunumu izledim. Açıkçası Berra'nın da 4.sınıf PYP mezuniyetini merakla bekliyoruz.Ve Beyza, 6.sınıf öğrencisi olarak geçmiş senelerde ki öğretilerini şimdi çok daha farklı kullanıyor. Sunumlar ,projeler, uygulamalar, v.b .PYP eğitiminde eğitim gören çocukların, üniversite gibi ileri eğitimlerinde hiç zorlanmadan hareket edebileceklerine eminim. Bu programda edinilen kazanımları olan çocuklar, bence rahatlıkla farkedilebiliyor.

Çocuklarımızın Irmak Okullarında PYP Eğitimlerini almasında ,Okul Yönetimine, ve gerçekten çok büyük emekleri olan PYP Koordinatorümüz Sn.Tuba Yoleri 'ye teşekkürü bir borç biliriz.

'' EĞİTİMDE FARK IRMAK''

Saygılarımla,

Pınar Bakırcıoğlu
 


3B SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN ARAS NERGİS'İN VELİSİ SERDA NERGİS

Irmak Okulları'na 2 yıl gibi çok da uzun olmayan bir zaman önce katılmış olmamıza rağmen ben ve oğlum Aras, yabancılık çekmeden çok kısa zamanda okuldaki huzurlu ve mutlu ortama alışabildik. Aynı zamanda okula aidiyet duygusu hissettik. Böyle özgüvenli, mutlu bir ortamı hem veliler hem de öğrenciler açısından oluşturabilmenin gerçekten çok büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum. Akademik anlamda da gerçekten donanımlı, deneyimli ve özverili öğretmenlerle çalışarak aynı zamanda da çağın getirmiş olduğu teknolojik gelişmeleri eğitim ve öğretim sisteminize de uygulayarak öğrencilere en iyi şartlardaki eğitim ve öğretimin sunulması için vermiş olduğunuz çabalar için başta size; okul müdürümüze ve tüm ekipte yer alan çalışma arkadaşlarınıza özverili çalışmaları ve emekleri için teşekkür etmek istiyorum.

Saygılarımla

Serda Nergis


1C SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN RİMA SARIOĞLU'NUN VELİSİ ŞAHİKA SARIOĞLU

Kızımız için okul arayışındayken, önceliğimiz "mutlu çocuk öğrenir" düşüncesi olduğundan, akademik müfredatlarından ziyade, çocukların doğasındaki meraklı, kendine has çözümler üreten, sorgulayan, kalıplara sıkıştırılmadan özgürce düşünen benliklerinin bozulmayacağı bir kurum bulmamız gerektiği vardı. Irmak idarecileriyle yaptığımız ilk görüşmemizde edindiğimiz izlenim; gelişebilecek her durumu profesyonelce yönetebilecek, ilkeli, oldukça kalifiye bir ekip olduklarıydı.

İdari kadro ve sevgili öğretmenlerimizi de tanıdıkça, özgüvenli, araştırmacı, en önemlisi mutlu çocuklar yetiştirmek için çok çalışan birbirinden değerli insanların bir arada oldukları harika bir eğitim kurumuna çocuğumuzu emanet ettiğimize emin olduk.

Okulun açıldığı ilk haftadan itibaren, kızımın okula ne kadar mutlu gittiğini görmek dünyalara değer.

Tüm kadroya emekleri ve yürekleri için teşekkür ederiz.

Şahika Sarıoğlu


YENGEÇLER SINIFINDAN KUZEY DEMİR GÜRLER'İN BABASI HALİT GÜRLER

Okulun açılmasından itibaren 10 hafta gibi çokta uzun sayılmayan bir zaman dilimi geçirdik. Bu dönemde oğlumuzun çok büyük ilerlemeler kaydettiğini gördük. Öncelikle öz bakım becerisinin geliştiğini söylemek isterim. Kendi yatağında yatmaya başladı, oyuncaklarını toplamayı öğrendi. Ayrıca İngilizce öğrenme konusunda da çok hevesli ve meraklı olduğunu gözlemliyoruz. Haftada bir ders saati olmasına rağmen drama derslerini de çok sık dile getiriyor. Oğlumun emin ellerde olduğuna inanıyor emekleriniz için bir kez daha teşekkür ediyorum.


HANİFE TOKER YENGEÇLER SINIFINDAN ŞİRA TOKER'İN BABAANNESİ

Torunum Şîra Beyza Toker 2015-2016 Eğitim Yılında 5 yaş Grubu ana okulunda Yengeçler Sınıfında Irmak Okulları'na başladı. Anne ve babasının ortaklaşa aldıkları bu kararın ne kadar isabetli olduğunu, açılış günündeki organizasyon, sizin ve öğretmenlerinizin şu ana kadar sergilediği ilgi, eğitim ve öğretim bizlere göstermiş oldu. Size teşekkür ederken bunun seneler boyunca sürmesini gönülden diliyor ve bekliyoruz.

Torunumun ilk üç hafta gösterdiği çekingenlik ve derslerde sürekli beni yanında istemesi tutumunu; gösterdiğiniz yakın ve yılmaz ilgi, eğitimci yaklaşım ve güleryüzünüzle iyileştirdiğiniz için öncelikle öğretmenimiz Aslı Hanım'a, psikolog Begüm Hanım'a, "Teacher" Angela'ya, size ve Şîra onların sınıfındaymış gibi ilgiyle yaklaşan diğer tüm ana okulu öğretmelerine teşekkür ediyorum.

Daha önce paylaştığım gibi benim de 40 yıllık bir eğitimci ve idareci geçmişim var. Bunun son 34 senesi kesintisiz Şişli Terakki Okulları bünyesinde geçti. Dolayısıyla sizlerin bu süreçte gösterdiği ilgi ve bilinçli eğitimin şans eseri değil ve fakat kaliteli bir yönetim anlayışı sonucunda olduğunu fark ve takdir edebiliyorum.

Torunumun, kısmetse bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatında bu okulda, sizler ve sizler gibi eğitimcilerin, öğretmenlerin kollarında yürümesini umuyor ve hepinize başarılar diliyorum.


Anaokulu Etkinliklerimiz

Projelerimiz ve Başarılarımız

Ön Kayıt